Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 09:17

Dobre występy dzierżoniowskich zawodników na 19 Mistrzostwach Europy Open oraz Pucharze Europy

4 i 5 listopada w Myślenicach odbyły się 19 Mistrzostwa Europy Open oraz Puchar Europy. Sędzią głównym Mistrzostw był shihan Katsuhito Gorai, a organizatorem Myślenicka Akademia Karate BYAKKO.

Zawody zostały zorganizowane na wysokim poziomie i  zgromadziły blisko 600 zawodników z 19 krajów. W barwach reprezentacji znalazło się 4 zawodników dzierżoniowskiego klubu Karate Kyokushin. W konkurencji kata startowały dziewczęta: Lena Kondej (kategoria 14/15 lat) oraz Paulina Drabik (kategoria 16/17 lat). Lena zakończyła rywalizację poza finałową szóstką, natomiast Paulina zakwalifikowała się do finału i ostatecznie wywalczyła brązowy medal. W konkurencji kumite rywalizowali: Lena Kondej (kategoria 14/15 lat -50 kg), Atrem Onishchenko (kategoria 12/13 lat -55kg) oraz Patryk Piszko (14-/15 lat -55 kg). Lena i Patryk odpadli w walkach o wejście do strefy medalowej, a Artem  zakończył ćwierćfinał przed czasem. W walce o wejście do finału nieznacznie uległ późniejszemu tryumfatorowi kategorii i ostatecznie zakończył rywalizację na 3 miejscu.

Zarząd Klubu serdecznie dziękuje za wspieranie nas przez Urząd Miasta Dzierżoniów, Urząd Gminy Dzierżoniów oraz Starostwo Powiatu dzierżoniowskiego.