Spotkanie z bielawskimi medalistkami Młodzieżowych Mistrzostw Europy w sumo

W dniach 6-9 października 2022 r., w stolicy Estonii - Tallinie, odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w sumo. W zawodach uczestniczyło blisko 300 zawodniczek i zawodników z 20 państw, w tym trzy, reprezentujące Polskę, mieszkanki Bielawy.

Z orzełkiem na piersiach, w kategorii U-14, wystąpiły Nadia Kurcab (55 kg) i Weronika Wierzbicka (65 kg), zaś w kategorii OPEN U-18 Weronika Smaczyńska (65 kg).

Trenujące na co dzień w UKS "IRON BULLS Bielawa" zawodniczki "sumowały" bardzo dzielnie i w efekcie zdobyły aż 3 medale.

Weronika Wierzbicka wywalczyła 2 "złota" (tj. indywidualnie oraz w walkach zespołowych jako członek Teamu Poland). Z kolei Nadia Kurcab zdobyła indywidualnie srebrny medal, a Weronika Smaczyńska indywidualnie uplasowała się na 5 miejscu, a w walkach drużynowych na 4.

Przypomnę, że wszystkie 3 sportsmenki są beneficjentkami stypendium sportowego, fundowanego co roku przez Gminę Bielawa.