Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Partnerstwo Gminy Polanica-Zdrój z ukraińskim miastem Polyanitsa

Gmina Polanica-Zdrój podpisała umowę o współpracy z ukraińską Polyanitsą należącą do miasta na prawach rejonu Jeremcze w obwodzie iwanofrankowskim. Burmistrz polskiego miasta Mateusz Jellin przekazał czek na kwotę 8 tysięcy euro na pomoc mieszkańcom Ukrainy dotkniętych kryzysem wojny.
Partnerstwo Gminy Polanica-Zdrój z ukraińskim miastem Polyanitsa

Dzięki współpracy ze Związkiem Miast Polskich już w ubiegłym roku Gminie Polanica-Zdrój udało się nawiązać kontakt z miejscowością Polyanitsa (Polanica) w Ukrainie. Współpraca ta nawiązana została w ramach polsko-ukraińskiej inicjatywy „Mosty Zaufania” („Bridges of Trust”) - projektu realizowanego przez Radę Gmin i Regionów Europy (Council of European Municipalities and Regions) - stowarzyszenia zrzeszającego samorządy lokalne i regionalne w Europie.

- Pod koniec ubiegłego roku odbyły się pierwsze spotkania naszych samorządów w formule online. Inauguracyjny kontakt przedstawicieli polskich i ukraińskich gmin był okazją do krótkiego przedstawienia się, zrozumienia priorytetów i wyzwań rozwojowych oraz do omówienia obszarów potencjalnej współpracy – mówi Mateusz Jellin, burmistrz Polanicy-Zdroju. 

Po wybuchu wojny gmina podtrzymywała kontakt online z przedstawicielami Polyanitsy. Mimo trudności udało się zaprosić do polski delegację z tego miasta. 

- W minioną środę gościliśmy sekretarz tamtejszego urzędu - Khrystynę Vasilkovą, pracownicę Departamentu Prawnego - Antoninę Mirus oraz kierownik Wydziału Kultury, Oświaty i Sportu - Halinę Kishchuk. W trakcie tej wizyty doszło do podpisania umowy o współpracy – dodaje wiceburmistrz Polanicy Agata Winnicka.

Mateusz Jellin przekazał symboliczny czek na kwotę 8 tysięcy euro na pomoc mieszkańcom Ukrainy dotkniętych kryzysem wojny (realnie środki te zostaną przelane na konto ukraińskich przyjaciół). Pieniądze pochodzą ze zbiórki zorganizowanej przez mieszkańców zaprzyjaźnionego, partnerskiego Telgte w Niemczech. W ten sposób partnerska współpraca międzynarodowa zatoczyła koło i stała się realnym aktem wsparcia.

Goście z Ukrainy byli zachwyceni pobytem w naszym mieście i szczerze dziękowali za otwartość i pomoc okazaną w obliczu wojny ich rodakom – kończy burmistrz Polanicy-Zdroju.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ddTreść komentarza: Dobrze...ale podzielmy to teraz na pensje dla osób tam pracujących, czyli co najmniej kilka osób i na 12 miesięcy...Czy wysokość pensji nie przekroczy tych 90.000zł? Chyba że jest to czysty zysk, po uwzględnieniu pensji...Ale ok, park powinien sie rozwijac..Data dodania komentarza: 04.10.2022, 18:49Źródło komentarza: Park Miejski w Bielawie jest coraz bardziej dochodowyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: Już teraz trzeba zadbać by była obsada.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 16:37Źródło komentarza: Rusza budowa Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w LubinieAutor komentarza: ZdenekTreść komentarza: Wieś galeria niedawna 🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 04.10.2022, 14:59Źródło komentarza: W BIELAWIE POWSTANIE GALERIA HANDLOWAAutor komentarza: nickTreść komentarza: a w Dz-owie miał być od lipca, haha, jak zwykle w tej dziurze obiecanki cacankiData dodania komentarza: 03.10.2022, 19:16Źródło komentarza: Punkt Paszportowy w Kłodzku, od 5 października można składać wnioskiAutor komentarza: Je#acPZPNTreść komentarza: Jak zobaczę tego sędziego jeszcze raz to dostanie pstryczka w nos ludzie widzą .. j... mZKS. Nie pozdrawiamData dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Zwycięstwo Lechii Dzierżoniów w 72 derbach powiatu dzierżoniowskiegoAutor komentarza: Uwielbiam EleniTreść komentarza: Była cudowna atmosfera!Data dodania komentarza: 02.10.2022, 20:50Źródło komentarza: IV Festiwal Piosenek Eleni - Po słonecznej stronie życia
Reklama