Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego w Bielawie

Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec powiatu oławskiego, który nie pozostał obojętny na sygnały świadczące o tym, że kierowca forda może być pod wpływem alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 39-letni kierowca tego auta miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.
Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego w Bielawie

17 sierpnia około godziny 21:40, funkcjonariusz stanowiska dowodzenia bielawskiego Komisariatu Policji otrzymał informację, iż na ulicy Plażowej doszło do uszkodzenia ogrodzenia ogrodów działkowych, najprawdopodobniej przez nietrzeźwego kierującego. Wysłani na miejsce mundurowi ustalili, że mieszkaniec powiatu oławskiego zauważył jak kierujący fordem zjechał z jezdni, przejechał przez chodnik i wjechał w ogrodzenie. Styl jazdy zaniepokoił obserwującego i mężczyzna postanowił zareagować. Uniemożliwił dalszą jazdę sprawcy zdarzenia drogowego. Policjanci podjęli interwencję wobec 39 – letniego mieszkańca naszego powiatu, który miał w organizmie 3,9 promila alkoholu! Dalsze czynności wykazały, że nie posiadał prawa jazdy, natomiast na samochód nie wykupiono polisy OC.

Za obywatelską postawę należą się duże brawa, gdyż pijani kierowcy stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 15 lat.

nadkom. Marcin Ząbek
KPP Dzierżoniów
 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ddTreść komentarza: Dobrze...ale podzielmy to teraz na pensje dla osób tam pracujących, czyli co najmniej kilka osób i na 12 miesięcy...Czy wysokość pensji nie przekroczy tych 90.000zł? Chyba że jest to czysty zysk, po uwzględnieniu pensji...Ale ok, park powinien sie rozwijac..Data dodania komentarza: 04.10.2022, 18:49Źródło komentarza: Park Miejski w Bielawie jest coraz bardziej dochodowyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: Już teraz trzeba zadbać by była obsada.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 16:37Źródło komentarza: Rusza budowa Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w LubinieAutor komentarza: ZdenekTreść komentarza: Wieś galeria niedawna 🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 04.10.2022, 14:59Źródło komentarza: W BIELAWIE POWSTANIE GALERIA HANDLOWAAutor komentarza: nickTreść komentarza: a w Dz-owie miał być od lipca, haha, jak zwykle w tej dziurze obiecanki cacankiData dodania komentarza: 03.10.2022, 19:16Źródło komentarza: Punkt Paszportowy w Kłodzku, od 5 października można składać wnioskiAutor komentarza: Je#acPZPNTreść komentarza: Jak zobaczę tego sędziego jeszcze raz to dostanie pstryczka w nos ludzie widzą .. j... mZKS. Nie pozdrawiamData dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Zwycięstwo Lechii Dzierżoniów w 72 derbach powiatu dzierżoniowskiegoAutor komentarza: Uwielbiam EleniTreść komentarza: Była cudowna atmosfera!Data dodania komentarza: 02.10.2022, 20:50Źródło komentarza: IV Festiwal Piosenek Eleni - Po słonecznej stronie życia
Reklama