Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Już 28 sierpnia w Jedlinie-Zdroju odbędzie się Festiwal Zupy

Już 28 sierpnia zapraszamy wszystkich smakoszy do Jedliny-Zdroju na coroczny Festiwal Zupy. Tym razem impreza odbędzie się w Parku Zdrojowym.
Już 28 sierpnia w Jedlinie-Zdroju odbędzie się Festiwal Zupy

Regulamin konkursu kulinarnego

XIX Dolnośląskiego Festiwalu Zupy  

I. Idea XIX Dolnośląskiego Festiwalu Zupy

Festiwal Zupy w Jedlinie-Zdroju odbywa się po raz dziewiętnasty. W ciągu blisko dwudziestu lat funkcjonowania wydarzenie zyskało rangę imprezy dolnośląskiej, uznanej przez szeroką rzeszę osób odwiedzających powiat wałbrzyski w okresie wakacyjnym. Festiwal Zupy w Jedlinie-Zdroju wspiera dolnośląskich przedsiębiorców i pomaga lokalnej społeczności, a także przybyłym gościom w wyborze najlepszej oferty usług gastronomicznych w regionie.  

II. Cel konkursu 

- promocja najsmaczniejszych zup regionu dolnośląskiego,

- wzrost atrakcyjności turystycznej regionu dolnośląskiego,

- budowa regionalnego produktu turystycznego. 

III. Organizator 

Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju. 

IV. Uczestnicy konkursu

Zarejestrowane podmioty gospodarcze zajmujące się gastronomią m.in. restauracje, zajazdy, gospodarstwa agroturystyczne.

Jeden Uczestnik może zgłosić jedną zupę konkursową. 

V. Nagrody

I miejsce:

Złota Waza

Certyfikat Dobrego Smaku nadany przez uznanego dolnośląskiego kucharza Wojciecha Harapkiewicza – przewodniczącego jury XIX Dolnośląskiego Festiwalu Zupy.

II miejsce:

Srebrna Waza

III miejsce:

Brązowa Waza

Wszyscy Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w Festiwalu. 

VI. Postanowienia ogólne

Organizator zapewnia Uczestnikom miejsce (3x3m – namiot, stół, krzesła) na terenie Festiwalu oraz dostęp do prądu.

Uczestnicy są zobowiązani do sprzedaży minimum 30 litrów zupy konkursowej w cenie 5 zł za porcję (200 ml.)

Uczestnicy są zobowiązani do sprzedawania zupy wyłącznie w naczyniach ekologicznych.

Każdy kto zakupi porcję zupy konkursowej otrzyma od Organizatora jednorazowy bilet na Letni tor saneczkowy do wykorzystania w Centrum Aktywności „Czarodziejska Góra w Jedlinie-Zdroju przy ul. Poznańskiej.

Istnieje możliwość sprzedaży zupy konkursowej Uczestników przez Organizatora.

Uczestnicy mają możliwość sprzedaży innych produktów na terenie Festiwalu bez ponoszenia dodatkowych kosztów (wyłącznie na przydzielonej powierzchni). 

VII. Warunki uczestnictwa

- zgłoszenie zupy na formularzu będącym załącznikiem do regulaminu do dnia 20 sierpnia 2022 roku, mailowo ([email protected]) lub osobiście: Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju (ul. Piastowska 13), Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jedlinie-Zdroju (Plac Zdrojowy 4A). Wyjątkiem jest chęć udziału w akcji „Przystawka” (pkt. IX) – w takim przypadku należy dokonać zgłoszenia do 15 sierpnia 2022 r.

- dostarczenie 1 litra zupy do siedziby jury konkursu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jedlinie-Zdroju (Plac Zdrojowy 4A) w dniu Festiwalu do godz.14.00 

VIII. Data i miejsce oceny zup, wyniki

Ocena zup przez profesjonalne Jury odbędzie się 28 sierpnia 2022 roku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jedlinie-Zdroju (Plac Zdrojowy 4A).

Oceny dokona Komisja Konkursowa powołana przez organizatora, według kryteriów oceny dotyczących: smaku, zapachu, walorów estetycznych.

Wyniki rywalizacji zostaną ogłoszone 28 sierpnia 2022 roku podczas XIX Dolnośląskiego Festiwalu Zupy na terenie Parku Zdrojowego w Jedlinie-Zdroju przy ul. Warszawskiej. 

IX. Wydarzenia towarzyszące, promocja Festiwalu i Uczestników

Przystawka:

Każdy Uczestnik lub inny podmiot gospodarczy (po otrzymaniu zgody organizatora) może wziąć udział w akcji „Przystawka” w dniach 26-27 sierpnia 2022 r. Akcja polega na przygotowaniu specjalnej oferty dla klientów w siedzibie Uczestnika. Oferta może być dowolna, np. rabat na niektóre artykuły, wydarzenie artystyczne, menu degustacyjne, itp. Akcja będzie reklamowana przez Organizatora w następujących mediach: Telewizja Sudecka, dziennikwalbrzych.pl, walbrzyszek.pl, Wiesz Co, DB2010 oraz w innych mediach, które dobrowolnie będą promowały Festiwal. W przypadku chęci uczestnictwa w akcji „Przystawka” uczestnik powinien dokonać zgłoszenia do 15 sierpnia 2022 roku.

Nagroda publiczności:

Uczestnicy Festiwalu mogą rywalizować o nagrodę publiczności. W tym celu uczestnicy będą oferowali w swojej siedzibie zupę konkursową od 29 sierpnia do 28 września 2022 roku (w dniach i godzinach otwarcia lokalu, w cenie ustalonej przez Uczestnika). Klienci będą mogli głosować na wybraną zupę za pomocą portalu Telewizji Sudeckiej. Organizator dostarczy Uczestnikom plansze z informacją o udziale Uczestnika w rywalizacji oraz o sposobie głosowania. Akcja będzie reklamowana przez Organizatora w następujących mediach: Telewizja Sudecka, dziennikwalbrzych.pl, walbrzyszek.pl, Wiesz Co, DB2010 oraz w innych mediach, które dobrowolnie będą promowały Festiwal. 

X. Postanowienia końcowe

Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych, rozpowszechnianie ich wizerunku oraz przepisu na zupę w celach związanych z organizacją i promocją konkursu kulinarnego XVII Dolnośląski Festiwal Zupy w Jedlinie-Zdroju. Organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania imion, nazwisk, zdjęć oraz informacji o zwycięzcach i uczestnikach konkursu. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do zamieszczania informacji o zupach konkursowych w swoich materiałach i kampaniach promocyjnych. Poprzez przystąpienie do konkursu uczestnicy wyrażają zgodę na warunki zawarte w regulaminie. Niniejszy regulamin jest jedynym określającym zasady konkursu. Regulamin konkursu udostępniony jest do wglądu w siedzibie organizatora, a także na stronie internetowej www.ckjedlina.pl.Wszystkie kwestie, których nie obejmuje niniejszy regulamin ustala Organizator. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu. 

XI. KONTAKT Z ORGANIZATOREM

E-mailowy: [email protected]

Telefoniczny: 609 004 644


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: DriverTreść komentarza: Dalej niech jezdza grubo ponad sto, wyprzedzają na trzeciego... Napewno bedzie mniej wypadków.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:20Źródło komentarza: Zderzenie czterech aut na "ósemce"Autor komentarza: Mam już dość Ukrainy w PolsceTreść komentarza: Można się fajnie bawić za cudze ? Pomagajcie dalej .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:39Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mbrallyTreść komentarza: Kamionki to myślą że Rajd Elmot, mają Focusa to myślą że mają WRC, są pijani i z Ukrainy to myślą że tu tak można. Oj nie Da!Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:30Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: tak to jest jak można jeździć na dowód osobisty, bez znajomości przepisów......Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:43Źródło komentarza: Wypadek z udziałem skuteraAutor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w Bielawie
Reklama