Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pojemniki na elektroodpady w Bielawie

30 czerwca na terenie Bielawy, Dzierżoniowa, Niemczy i Piławy Górnej, czyli gmin należących do Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego „ZGPD-7”, pojawiło się 8 czerwonych pojemników na drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.
Pojemniki na elektroodpady w Bielawie

Można do nich wrzucać np.: stare telefony, suszarki, miksery, laptopy, tonery, itp. oraz baterie. Sprzęt wrzucany do kontenerów powinien być kompletny i mieścić się w wymiarach 50 x 50 x 30 cm. 

Pojemniki stanowią uzupełnienie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w zakresie elektroodpadów, poza możliwością dostarczenia zużytego sprzętu do PSZOK lub oddaniu do sklepu przy zakupie takiego samego urządzenia. Elektroodpady zebrane w czerwonych pojemnikach zostaną poddane recyklingowi.

Lista lokalizacji pojemników w Bielawie: 

  • ul. 1 maja 37 – parking przy Biedronce
  • ul. Piławska 3
  • ul. Waryńskiego 3

Warto dodać, że w firmie odbierającej zawartość pojemników można zamówić usługę odbioru dużych, niedziałających urządzeń takich jak pralki, lodówki, kuchenki, bezpośrednio z domu czy z firmy. Taki odbiór można zamówić poprzez formularz online lub dzwoniąc na infolinię 572 102 102.

Prawidłowe pozbywanie się elektrycznych śmieci powinno być nawykiem, bo tylko w ten sposób możemy zadbać o nasze najbliższe otoczenie, a czerwone pojemniki mają nam w tym pomóc. Projekt Elektryczne Śmieci, realizowany jest wspólnie przez Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego „ZGPD-7”, MB Recycling oraz Fundację Odzyskaj Środowisko.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: DriverTreść komentarza: Dalej niech jezdza grubo ponad sto, wyprzedzają na trzeciego... Napewno bedzie mniej wypadków.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:20Źródło komentarza: Zderzenie czterech aut na "ósemce"Autor komentarza: Mam już dość Ukrainy w PolsceTreść komentarza: Można się fajnie bawić za cudze ? Pomagajcie dalej .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:39Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mbrallyTreść komentarza: Kamionki to myślą że Rajd Elmot, mają Focusa to myślą że mają WRC, są pijani i z Ukrainy to myślą że tu tak można. Oj nie Da!Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:30Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: tak to jest jak można jeździć na dowód osobisty, bez znajomości przepisów......Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:43Źródło komentarza: Wypadek z udziałem skuteraAutor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w Bielawie
Reklama