Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Parlamentarzyści z Lewicy na Międzynarodowym Cukierkowym Turnieju warcabowym w Bielawie

W niedzielę 3 lipca w Bielawie na placu zabaw wokół KUK BAR odbył się Międzynarodowy Cukierkowy Turniej warcabowy pod patronatem Marka Dyducha posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Turniej promował i popularyzował warcaby klasyczne oraz integrację z dziećmi i młodzieżą z Ukrainy.
Parlamentarzyści z Lewicy na Międzynarodowym Cukierkowym Turnieju warcabowym w Bielawie

 

W turnieju w kategorii dziewcząt;

 

I miejsce zajęła Laura Trzeciak - ze szkoły podstawowej nr.10 w Bielawie

II miejsce zajęła Maja Łukanowicz – ze szkoły podstawowej nr.7 w Bielawie

III miejsce zajęła Weronika Izydorczyk- Styś- ze szkoły społecznej w Bielawie 

 

W turnieju w kategorii chłopcy ;

 

I miejsce zajął Michał Kaptur ze szkoły podstawowej nr 10 w Bielawie

II miejsce zajął Igor Moliński ze szkoły podstawowej nr 7 w Bielawie

III miejsce zajął Błażej Szady ze szkoły podstawowej nr 7 w Bielawie

 

W kategorii fair play nagrodę rzeczową z rąk Jadwigi Mariolli Jonas otrzymała Maja Łukanowicz ze szkoły podstawowej nr 7 w Bielawie

Dla dziewcząt i chłopców, którzy zajęli miejsca od I do III wręczone zostały puchary, medale i dyplomy.

Sędzią głównym Turnieju był Mistrz Światowej Federacji Warcabowej Stanisław Urbanek.

Udział w turnieju był bezpłatny. Głównym sponsorem turnieju był Mieczysław Sojka- właściciel skupu złomu i metali kolorowych w Bielawie ulica Ludowa 14.

W czasie wakacyjnej trasy posłów Lewicy- bezpieczna rodzina na Dolnym Śląsku w dniu 3 lipca posłanki i posłowie odwiedzili ; Świdnicy, Oławę, Oleśnicę.

Parlamentarzyści zawitali również i do Bielawy, aby przedstawić pomysł Lewicy na pomoc polskiej rodzinie.

Korzystając z wizyty w Bielawie posłów Lewicy przekazano na ręce posła Tomasza Treli prośbę Polskiego Związku Warcabowego o wyrażenie zgody na przyznanie Polskiemu Związkowi Warcabowemu, Statusu Polskiego Związku Sportowego, dla dobra zdolnych dzieci i młodzieży.

Od 2016 roku środowisko warcabowe, zmaga się z bolesnymi konsekwencjami wyegzekwowania zapisów Ustawy o sporcie z dnia 25 czerwca 2010 roku.

Przez pozbawienie Polskiego Związku Warcabowego statusu polskiego związku sportowego i usunięcie z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, wszelkie wsparcie samorządowe zostało istotnie ograniczone. Wyczynowe uprawianie sportu warcabowego stało się niemożliwe, następuje więc upadek kolejnych klubów.

Mimo istniejących przeciwności miasto Bielawa podejmuje wszelkie działania w kierunku popularyzacji i rozpowszechnienia wspaniałej dyscypliny ,jaką są warcaby.

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
autor 05.07.2022 19:42
W reportażu jest więcej o programie post-PZPR niż o warcabach i dzieciach. Żenujące.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: DriverTreść komentarza: Dalej niech jezdza grubo ponad sto, wyprzedzają na trzeciego... Napewno bedzie mniej wypadków.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:20Źródło komentarza: Zderzenie czterech aut na "ósemce"Autor komentarza: Mam już dość Ukrainy w PolsceTreść komentarza: Można się fajnie bawić za cudze ? Pomagajcie dalej .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:39Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mbrallyTreść komentarza: Kamionki to myślą że Rajd Elmot, mają Focusa to myślą że mają WRC, są pijani i z Ukrainy to myślą że tu tak można. Oj nie Da!Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:30Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: tak to jest jak można jeździć na dowód osobisty, bez znajomości przepisów......Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:43Źródło komentarza: Wypadek z udziałem skuteraAutor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w Bielawie
Reklama