Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rusza Centrum Radioterapii w wałbrzyskim szpitalu

Leczenie pacjentów onkologicznych w zakresie radioterapii w Wałbrzychu będzie prowadzone w ramach skoordynowanych działań Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego. Wałbrzyskie Centrum Radioterapii rozpoczęło funkcjonowanie w obrębie struktur szpitala marszałkowskiego, bez udziału zewnętrznego podwykonawcy. Chorzy są obsługiwani w tych samych, odnowionych pomieszczeniach, przez ten sam wysoko wykwalifikowany personel medyczny.
Rusza Centrum Radioterapii w wałbrzyskim szpitalu

W związku z wygaśnięciem umowy z podwykonawcą, świadczenie usług radioterapeutycznych przejął Specjalistyczny Szpital im. dra A. Sokołowskiego. Pacjenci są już przyjmowani w Centrum Radioterapii, które zostało włączone w struktury szpitala. Pozwoli to na prowadzenie szybkich i skutecznych, kompleksowych działań od diagnozy, przez skoordynowane leczenie onkologiczne, po badania kontrolne. 

- Specjalistyczny Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu musi się rozwijać, ponieważ jest filarem ochrony zdrowia w subregionie wałbrzyskim – podkreśla Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. – Przejęcie usług radioterapeutycznych to właśnie krok naprzód w rozwoju tego ośrodka. 

- Zależy nam na rozwijaniu Centrum Radioterapii i integracji leczenia onkologicznego w naszym szpitalu – zapewnia Mariusz Misiuna, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego.

- Będziemy kontynuować leczenie pacjentów według opracowanych i sprawdzonych przez nas procedur radioterapeutycznych – mówi dr n. med. Katarzyna Bojarowska, kierownik Centrum Radioterapii. – Bardzo ważna jest też ścisła współpraca z oddziałami chirurgii onkologicznej i chemioterapii. Pacjenci mogą być spokojni, nie tylko utrzymamy wysoki poziom świadczenia usług, ale postaramy się je jeszcze udoskonalić.

Zmiana nie będzie miała wpływu na pacjentów

Wszystkie usługi w zakresie poradni oraz leczenia radioterapeutycznego będą świadczone w tym samym co do tej pory miejscu. Ośrodek jest kompleksowo wyposażony w niezbędny sprzęt, a w pomieszczeniach przeprowadzone zostały prace remontowo-modernizacyjne, aby poprawić komfort pacjentów. Co ważne z punktu widzenia chorych, zajmować się nimi będzie ten sam, wysoko wykwalifikowany personel. 

– Pozostał z nami cały zespół pracujący w ośrodku radioterapii – stwierdza Mariusz Misiuna. – Wszyscy podpisali umowę ze szpitalem i od teraz są pracownikami naszej placówki. 

- To niezmiernie ważne, gdyż znamy naszych pacjentów, a oni mają do nas zaufanie – wyjaśnia dr Katarzyna Bojarowska. – Zawsze panowała u nas rodzinna atmosfera, znamy problemy osób, które są pod naszą opieką. Widzimy w każdej z nich człowieka, a nie jednostkę chorobową. I to się z pewnością nie zmieni. Dzięki temu pacjenci czują się u nas dobrze, a przecież psychika odgrywa bardzo ważną rolę w leczeniu onkologicznym.

Integracja leczenia onkologicznego

Rezygnacja z usług zewnętrznego podwykonawcy jest działaniem jak najbardziej uzasadnionym i korzystnym z punktu widzenia zarządzania szpitalem. Zgodnie z umową współpraca po 15 latach wygasła, a ośrodek radioterapii wraz z kompleksowym wyposażeniem przeszedł na własność wałbrzyskiego szpitala.

- Środki, które do tej pory trafiały do zewnętrznego podwykonawcy, obecnie będą trafiały bezpośrednio do szpitala – wyjaśnia wicemarszałek Marcin Krzyżanowski. – Pozwoli to rozwijać wałbrzyską placówkę m.in. przez zakup nowoczesnego sprzętu czy wdrażanie nowych procedur leczniczych. 

Proces przejęcia usług przez wałbrzyski szpital nie był łatwym przedsięwzięciem, ale dzięki działaniom dyrekcji i dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim, udało się go sprawnie przeprowadzić. Proces ten wspierany był przez Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii. 

- Tak jak deklarowaliśmy, maksymalnie skróciliśmy czas przerwy w funkcjonowaniu ośrodka – mówi dyrektor wałbrzyskiego szpitala. – Trwała ona tylko tyle, ile potrzeba było, aby uzyskać niezbędne zgody od odpowiednich instytucji. W tym czasie przeprowadziliśmy też remont pomieszczeń oraz pełną konserwację systemu. Najważniejsze było dla nas utrzymanie kontynuacji leczenia chorych. 

Od końca czerwca wszystkie usługi są świadczone w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Pacjenci onkologiczni są obejmowani w wałbrzyskiej placówce pełną opieką.   Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: DriverTreść komentarza: Dalej niech jezdza grubo ponad sto, wyprzedzają na trzeciego... Napewno bedzie mniej wypadków.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:20Źródło komentarza: Zderzenie czterech aut na "ósemce"Autor komentarza: Mam już dość Ukrainy w PolsceTreść komentarza: Można się fajnie bawić za cudze ? Pomagajcie dalej .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:39Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mbrallyTreść komentarza: Kamionki to myślą że Rajd Elmot, mają Focusa to myślą że mają WRC, są pijani i z Ukrainy to myślą że tu tak można. Oj nie Da!Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:30Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: tak to jest jak można jeździć na dowód osobisty, bez znajomości przepisów......Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:43Źródło komentarza: Wypadek z udziałem skuteraAutor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w Bielawie
Reklama