Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pożegnanie ks. St. Kucharskiego w Jaźwinie

W niedzielę 26 czerwca w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Jaźwinie odbyła się doniosła aczkolwiek bardzo smutna uroczystość. Żegnano ks. prał. Stanisława Kucharskiego, który odchodzi na emeryturę. Ksiądz prałat Stanisław Kucharski, był proboszczem w parafii w skład której wchodzą jeszcze kościoły Św. Bartłomieja w Uciechowie i Trójcy Świętej w Stoszowie. Pełnił w nich posługę duszpasterską od 39 lat.
Pożegnanie ks. St. Kucharskiego w Jaźwinie

Urodził się w Wojborzu. Po ukończeniu studiów w seminarium duchownym we Wrocławiu 30 maja 1970 r. przyjął święcenia kapłańskie. W roku 1983 zostaje proboszczem w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Jaźwinie gdzie posługiwał do dnia dzisiejszego. Jest laureatem ogólnopolskiego konkursu „Proboszcz Roku”. Zaszczytu tego dostąpił w 2004 roku. Tytuł ten został przyznany ks. Stanisławowi Kucharskiemu za zaangażowanie w życie społeczności parafialnej.

Ostatniej Jego mszy świętej w parafii przewodniczył bp ks. Ignacy Dec. We mszy uczestniczyli księża z zaprzyjaźnionych parafii, mieszkańcy Jaźwiny i goście.

W pięknie przystrojonym kwiatami kościele, przy muzyce i śpiewie scholii parafialnej, którą kieruje Robert Wszół, pożegnalna Msza Święta miała swój bardzo doniosły charakter. Pod koniec mszy św. nastąpił czas podziękowań i życzeń dla Księdza Emeryta. Życzenia składali mieszkańcy, stowarzyszenia i organizacje działające na terenie parafii. Na uroczystość przybyły trzy zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Łagiewniki. Były to z OSP Ligota Wielka, OSP Sienice oraz OSP Jaźwina, której ks. prałat jest kapelanem. Strażacy uhonorowali księdza Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Szczególnymi gośćmi byli harcerze z Olesznej, którzy w dowód wdzięczności przekazali „Srebrną Odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa”. Wójt Gminy Łagiewniki p.Jarosław Tyniec oprócz życzeń, kwiatów przekazał księdzu informacje, że jest wniosek na sesję rady Gminy o nadanie księdzu honorowego tytułu „Zasłużony Obywatel Gminy Łagiewniki” a będzie on z numerem pierwszym.

Po mszy świętej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na salę parafialną na poczęstunek przygotowany przez mieszkańców. Spędzono kilka godzin przy muzyce wspominając „parafiadowe” czasy.

Tadeusz Szot     - więcej zdjęć w galerii /tutaj/

 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Mam już dość Ukrainy w PolsceTreść komentarza: Można się fajnie bawić za cudze ? Pomagajcie dalej .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:39Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mbrallyTreść komentarza: Kamionki to myślą że Rajd Elmot, mają Focusa to myślą że mają WRC, są pijani i z Ukrainy to myślą że tu tak można. Oj nie Da!Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:30Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: tak to jest jak można jeździć na dowód osobisty, bez znajomości przepisów......Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:43Źródło komentarza: Wypadek z udziałem skuteraAutor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: A dla czego musi? Dlaczego nie zabrała się za to sama? Dlaczego ZGPD-7 nie zbudował wcześniej zakładu zagospodarowania odpadów? Albo: nie umie, nie chce, albo nie miał pieniędzy? Czemu teraz miałby to robić? Dasz ogrodnikowi do naprawy komputer?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:44Źródło komentarza: Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej inwestycji „Budowy instalacji do energetycznego spalania RDF na terenie Ekologicznego Centrum Odzysku w Bielawie”
Reklama