Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego w Starostwie Powiatowym w Kłodzku

Z inicjatywy Zbigniewa Szczygła Zbigniew Szczygieł - radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz Macieja Awiżenia - Starosty Kłodzkiego Maciej Awiżeń, którzy są żywo zainteresowani stałym podnoszeniem poziomu bezpieczeństwa, odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kłodzku spotkanie z Interdyscyplinarnym zespołem naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego zajmujących się bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym.
Naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego w Starostwie Powiatowym w Kłodzku

Głównym tematem spotkania było wprowadzenie w życie nowej Ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Wybitni eksperci, znawcy tematyki - prof. dr hab. Tadeusz Kocowski, prof. dr hab. Barbara Wiśniewska-Paź, dr hab. Rafał Kowalczyk, dr Michał Raduła, omówili w trakcie podstawowe zmiany w nowej ustawie oraz odpowiadali na pytania i wątpliwości zgromadzonych dotyczące zagadnień funkcjonowania OSP. Przybyli naukowcy i praktycy, którzy m.in. brali udział w tworzeniu tej ustawy, przedstawili również wiele interesujących zagadnień związanych z jej powstawaniem.

Idea badań naukowych w temacie realizacji spraw na rzecz bezpieczeństwa na poziomie samorządów gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

Do zgromadzonych na spotkaniu przedstawicieli służb z naszego powiatu eksperci z Wrocławia zwrócili się z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu niezwykle ważnych badań naukowych, które pokazałby stan dotyczący jakości współpracy służb.

Badania miałyby potrwać orientacyjnie około dwóch lat. Otrzymane wyniki posłużą do dalszych prac nad udoskonalaniem systemu bezpieczeństwa w całym kraju.

Powiat kłodzki jest specyficznym powiatem, w którym występują różne rodzaje kataklizmów. Jednocześnie każdego roku odwiedza nas około 2 mln turystów, co stanowi niezwykle ciekawy przykład współpracy i sprawnej koordynacji służb ratowniczych, a zarazem jest sporym wyzwaniem pod względem bezpieczeństwa i logistyki dla samorządowców zarządzających kryzysem.

Dlatego przeprowadzenie badań w naszym powiecie jest jak najbardziej uzasadnione a wyciągnięte wnioski mogą niezwykle pomóc w szukaniu rozwiązań z zakresu ulepszania budowania systemu bezpieczeństwa dla całego kraju.

 

W dyskusji uczestniczyli m.in.:

Maciej Awiżeń – Starosta Kłodzki

Tomasz Siemoniak – Poseł na Sejm RP

Michał Cisakowski - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego

Piotr Marchewka – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego

Zbigniew Szczygieł - radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Tytus Czartoryski - radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Stanisław Ręcławowicz - Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

Tomasz Szyszka - Zastępca Komendanta PSP

Dariusz Chojecki - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Kłodzku

Konrad Czekaj - Młodszy Kapitan PSP

Zdzisław Grzybowski – Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Adam Jasnikowski - Przedstawiciel Śnieżnickiego Klubu Biznesu oraz wielu przedstawicieli sztabów kryzysowych oraz innych wydziałów samorządowych z powiatu kłodzkiego.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama