Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Niepokorny, pijany sprawca kolizji

18 czerwca doszło do zdarzenia drogowego na Rondzie Gruzińskim w Dzierżoniowie. Sprawca miał ponad 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a na dodatek znieważył funkcjonariuszy!
Niepokorny, pijany sprawca kolizji

Przed 5:00 18 czerwca, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Dzierżoniowie na Rondzie Gruzińskim. Kierujący samochodem citroen 17-letni mężczyzna, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wjechał na wysepkę skrzyżowania o ruchu okrężnym  uderzając w znak, a następnie ogrodzenie firmy znajdującej się nieopodal. Sprawca zdarzenia miał 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Młody człowiek nie utraci prawa jazdy, gdyż nie posiadał takiego dokumentu. W trakcie przeprowadzanych czynności na miejscu zdarzenia był arogancki i agresywny. Nie stosował się do wydawanych poleceń i znieważył umundurowanych funkcjonariuszy. Noc spędził w policyjnym areszcie, natomiast po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.
Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 15 lat. Znieważenie policjantów zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP DzierżoniówOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama