Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Centrum kolarstwa górskiego powstanie w Polanicy-Zdroju

W Polanicy-Zdroju powstanie profesjonalny park rowerowy typu Cross Country. W środę 15 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego podpisano list intencyjny w sprawie jego budowy. Inwestycję sfinansują wspólnie Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Gmina Polanica-Zdrój oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Koszt inwestycji to 7,5 miliona złotych.
Centrum kolarstwa górskiego powstanie w Polanicy-ZdrojuPrzedsięwzięcie zapewni mieszkańcom naszego regionu doskonałe warunki do uprawiania kolarstwa górskiego. Na terenie Parku znajdą się trasy i przeszkody dostosowane do różnych grup wiekowych, oraz umiejętności. Inwestycja przyczyni się, do popularyzacji kolarstwa, poprawy jakości i bezpieczeństwa szkolenia dzieci i młodzieży oraz rozwoju talentów sportowych.

Projekt zakłada budowę centrum rowerowego do uprawiania kolarstwa górskiego typu „Cross Country-XC”. W ramach inwestycji powstanie trasa o standardach pucharu świata UCI i PZKoL o długości prawie 4,5 km. Dodatkowo rowerowy park umiejętności o długości 425 m, trzy placyki do nauki jazdy na rowerze dla najmłodszych, pump track o długości 195 m, trzy parkingi terenowe, wiaty oraz mała architektura wraz z oświetleniem i zapleczem technicznym.

SPECYFIKACJA:

Trasa XC o standardach pucharu świata UCI i PZKoLO długość 4 400 m 

Rowerowy park umiejętności o długości 425 m

wąski przejazd między dużymi kamieniami, wzniesienie + rock garden, ostry zjazd + rock garden, drop naturalny, strome podjazdy i zjazdy trawersy, przejazd przez ciek wodny

Pump track asfaltowo-ziemny o długości 195 m

Dodatkowe naturalne przeszkody na trasie MTB XC:

przejazd między drzewami, przejazd kładką nad wodą, przejazd przez leżące drzewo, przejazd pod nisko zawieszonymi gałęziami drzew, przejazd przez leżące drzewo, strome kamieniste podłoże, kłoda leżąca przy zakręcie, podjazd przez kamienie oraz między kamieniami.

Projektowane przeszkody techniczne na trasie MTB XC:

ruchome pochylnie, kładki, mostek drewniany.

Infrastruktura dodatkowa :

bezpieczna strefa dzieci (trzy place do nauki jazdy o powierzchni 1340,340,830 m2), wiata, parkingi, strefa zawodników, oświetlenie.

Centrum Kolarstwa Górskiego w Polanicy-Zdroju to jedna z wielu inwestycji rowerowych, jakie powstają na Dolnym Śląsku. Są wśród nich m.in.:

Dolnośląskie Rowerowe Parki Umiejętności - Program zakłada budowę tras MTB-XC „cross country” służących doskonalenia techniki jazdy dla dyscypliny MTB „cross country” w kilkunastu miejscowościach Dolnego śląska.

Tor kolarski  -  projekt zakłada budowę zamkniętej pętli o długości od 3,5 do 4,5 – 5 km, o zmiennym nachyleniu, z łącznikami umożliwiającymi powtórzenia, wydłużenie bądź skrócenie dystansu okrążenia, z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu. Tor ma służyć bezpiecznemu, profesjonalnemu treningowi kolarzy, z uwzględnieniem najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu.

Cyklostrada Dolnośląska - koncepcja szkieletu głównych dróg rowerowych w regionie o łącznej długości ok. 1800 km. Projekt zakłada między innymi obsługę atrakcji turystycznych, połączenie z najważniejszymi ośrodkami regionu i zintegrowanie z komunikacją zbiorową.


 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama