Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Uwaga! Niebezpieczne gąsienice kuprówki rudnicy na Łysej Górze

W ostatnich dniach zauważono na terenie Łysej Góry w Gminie Bielawa zwiększenie ilości występowania gąsienic kuprówki rudnicy. Ta faza rozwojowa motyla żeruje głównie na drzewach owocowych. Po zetknięciu ze skórą człowieka może spowodować reakcje alergiczne skórne, ale także astmę.
Uwaga! Niebezpieczne gąsienice kuprówki rudnicy na Łysej Górze

W dniu dzisiejszym Powiatowy Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Dzierżoniowie przeprowadził kontrolę na terenie Łysej Góry. Z uwagi na to, że włoski pokrywające ciało gąsienicy i odwłok owadów dorosłych mają silne działanie alergiczne powodujące obrzęki i podrażnienia skóry wrażliwych osób jak i zwierząt, zaleca się by do czasu przepoczwarzenia się gąsienic w motyle nie przebywać na terenie łysej Góry. Okres przepoczwarzenia przypada od połowy czerwca do połowy lipca.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama