Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Skóra z niedźwiedzia zabezpieczona przez policjantów Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą

Jak mówi porzekadło „nieznajomość prawa szkodzi”. Można powiedzieć, że tak było w przypadku, gdzie osoba oferowała do sprzedaży skórę z niedźwiedzia. Dzierżoniowscy policjanci zabezpieczyli okaz i jest prowadzone postępowanie w tej sprawie.
Skóra z niedźwiedzia zabezpieczona przez policjantów Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą

W globalnej sieci Internet pojawiło się ogłoszenie dotyczące sprzedaży skóry z niedźwiedzia. Mając na uwadze, że oferent jest mieszkańcem naszego powiatu, działania podjęli policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. Handel bez wymaganego zezwolenia, okazami roślin i zwierząt gatunków zagrożonych wyginięciem CITES, jest czynem zabronionym w myśl Ustawy o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004 r. Funkcjonariusze w dniu 4 maja zabezpieczyli niedźwiedzią skórę i prowadzą postępowanie w tej sprawie. Osoba sprzedająca „misia” wstępnie wyjaśniła, iż nie miała świadomości, że jest to zabronione. Niestety nieznajomość przepisów, nie zwalnia z ich przestrzegania.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama