Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Historyczna Rewia Burleski w Dusznikach-Zdroju

Już 20 maja (piątek), w Teatrze Zdrojowym im. Fryderyka Chopina w Dusznikach-Zdroju odbędzie się pierwsza, historyczna dla miasta dusznicka Rewia Burleski. Widzowie będą mieli okazję cofnąć się w czasie i rozemocjonować przy sztuce „murder mystery”, ale nie tylko.
Historyczna Rewia Burleski w Dusznikach-Zdroju

Burleska ma różne oblicza i założenia, zależne od epoki i wizji. Z pewnością jest to forma teatralna, jak choćby musical czy operetka. Natomiast istotne jest to, że w burlesce z reguły chodzi o zabawę. I to niekoniecznie subtelną. Mimo, że faktycznie w potocznym znaczeniu burleska jest kojarzona z erotyką czy kankanem rodem z paryskiego Moulin Rouge, to przecież nie jest to jej całokształt. Przede wszystkim ma być parodią, żartem, albo przynajmniej luźniejszą wizją. Często parodiuje dzieła o wiele „poważniejsze”, jak opery. Erotyka, chociaż na różnym poziomie, faktycznie ma tutaj duże znaczenie, ale też zależy to od epoki i kraju. Przykładowo w USA powstała forma „british girls”, która faktycznie bardziej niż inne stawiała na erotykę. Jednak nie powinno się sprowadzać burleski do „retro striptizu”. 

Spektakl odbędzie się w piątek 20 maja o 19.00 w murach Teatru Zdrojowego im. F. Chopina w Dusznikach Zdroju, popularnie zwanym "Dworkiem Chopina" . Co ciekawe jest organizowany przez Scenę pod Regałem i sklep Retro-Vintage – Breslauerin, To dodatkowo świetne przedłużenie ich wizji i stylu na sztukę teatralną. 

Bilety dostępne TUTAJ

Wystąpią  gwiazdy Burleski w Polsce RED JULIETTE, Velvet Rose i Kiki Le Purr.  Ponadto na scenie Teatru Zdrojowego zaprezentuje się wspaniały duet gwiazd Sceny pod Regałem: przy fortepianie zasiądzie dyrektor artystyczny Sceny oraz Festiwalu Kultury Europejskiej, Michał Hadasik: pianista, kompozytor, aranżer i animator kultury w regionie. Towarzyszyć mu będzie jeden z najpiękniejszych, damskich głosów na polskiej scenie burleski Malice Kae.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama