Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dolnośląski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami

W dniu 13 maja przy Operze Wrocławskiej świętowaliśmy zorganizowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego Dolnośląski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami. Wydarzenie miało formę pikniku. Piknik był wspaniałą okazją do integracji ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami oraz do zamanifestowania ich godności.
Dolnośląski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami

Na początku maja w całym województwie organizowanych jest wiele imprez z okazji Dnia Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami obchodzonego 5 maja. Nasz piknik jest zwieńczeniem tych wszystkich wydarzeń. Muzyka, sztuka, możliwość pracy czy uruchamianie samodzielności – wszystkie te dziedziny mogą być drogą do godnego życia. – mówi Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Podczas wydarzenia wystawionych zostało około 30 stoisk, na których organizacje zaprezentowały swoje działania, usługi, piękne wyroby czy rękodzieła, które można było zakupić.

Program imprezy był bardzo bogaty: warsztaty (wyrobu biżuterii i witraży, artystyczne), symulacje niepełnosprawności, gry dla dzieci, wystawy fotografii, catering, czy porady prawne. W namiotach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Narodowego Funduszu Zdrowia i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej można było zapoznać się z ofertą tych instytucji oraz wyrobić kartę EKUZ. Wszystko po to, aby podkreślić godność osób z niepełnosprawnościami.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Aneta PałkowskaTreść komentarza: Milgamma w zastrzykach seriami co 2 mc. Zdiagnozowaną miałam neuroboleriozę, bolerioze z Lyme, trzęsły mi się ręce, miałam zaniki pamięci, jąkałam się. Odejmowało mi kończyny, leczyłam sie nano badziewiem, ziołami, protokołami, wydałam fortune, ap pomogły mi dopiero te zastrzyki od neurologa. Dochodzenie do siebie zajęło mi rokData dodania komentarza: 24.05.2022, 18:19Źródło komentarza: Autor komentarza: VendettaTreść komentarza: A ty skąd jesteś? Jeśli z Polski to żenujące, że tak składasz zdania. Do podstawówki z powrotem marsz!Data dodania komentarza: 22.05.2022, 07:22Źródło komentarza: Autor komentarza: Wacław KondrakiewiczTreść komentarza: Na naszym Pomniku Nekropolii Kresowych w Świebodzinie także upamiętniono Bitwę pod Monte Casino już w 2005 r ❤ : https://www.facebook.com/%C5%9Awiebodzi%C5%84ski-Zwi%C4%85zek-Kresowian-Organizacja-Po%C5%BCytku-Publicznego-100238836765455/?ref=pages_you_manageData dodania komentarza: 21.05.2022, 21:54Źródło komentarza: Autor komentarza: ZnawcaTreść komentarza: Zaczyna się piani Ukraińcy to plaga myślom że dom w ukrainieData dodania komentarza: 21.05.2022, 18:31Źródło komentarza: Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890Data dodania komentarza: 18.05.2022, 16:31Źródło komentarza: Autor komentarza: hmmmTreść komentarza: Zero komentarzy pod tak drażliwym tematem...hmmm...ciekawe, ciekawe...Data dodania komentarza: 15.05.2022, 18:15Źródło komentarza:
Reklama