Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ruszaj się w Świebodzicach! GVT zaprasza dzieci i dorosłych na bezpłatne zajęcia sportowe

Znany w Świebodzicach team kolarski i triathlonowy GVT BMC 3SOFT przez całą jesień, zimę i przedwiośnie organizował dla dzieci w wieku 4-14 lat bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej przy świebodzickim Zespole Szkół. W sumie przez treningi przewinęło się ponad 100 dzieci, a każdy gromadził ich blisko 30! Wraz z pełnią wiosny klub zaprasza i dzieci, i dorosłych na zajęcia na świeżym powietrzu.
Ruszaj się w Świebodzicach!  GVT zaprasza dzieci i dorosłych na bezpłatne zajęcia sportowe

– Wygląda na to, że świebodziczanie lubią ruch. Wraz z każdymi zajęciami przybywało najmłodszych, a do aktywności fizycznej udawało się zachęcić również ich opiekunów, dla których równolegle prowadziliśmy ćwiczenia – mówi Paulina Kotfica, która prowadziła zajęcia. Warto przy tym dodać, że pani trener jest zarówno szkoleniowcem w GVT, jak też utytułowaną i wciąż odnoszącą sukcesy zawodniczką startującą przede wszystkim w zawodach triathlonowych w Polsce i za granicą.


 

Celem prowadzonych przez GVT BMC 3SOFT Świebodzice jest aktywizacja ruchowa zarówno najmłodszych, jak i dorosłych mieszkańców naszej miejscowości. – Chcemy zachęcić dzieci do regularnej aktywności ruchowej, dzięki której lepiej się rozwijają – zarówno fizycznie, jak i psychicznie – wyjaśnia Zbigniew Gucwa, współzałożyciel teamu i inicjator bezpłatnych treningów dla świebodziczan. – Sport uczy je także wytrwałości, systematyczności, dyscypliny, dążenia do obranego celu i współdziałania w grupie. To był jeden z powodów, dla których założyliśmy Pho3nix Academy by GVT, organizującą zajęcia ruchowe dla dzieci i prowadzącą stricte sportowe treningi dla młodzieży powyżej 14. roku życia – podkreśla.


 

Ale nie tylko najmłodszych klub ze Świebodzic chciałby zaktywizować, a dzieci zaprasza już od najbliższego czwartku, 12 maja, na godz. 16.30 na treningi rowerowe (zbiórka na parkingu przed krytą pływalnią) w ramach Akademii GVT. W tym samy miejscu i o tej samej godzinie już wkrótce prowadzone będą zajęcia ogólnorozwojowe dla dorosłych. I bynajmniej nie chodzi o sport wyczynowy, ale o całkiem zwyczajne ćwiczenia, które – wykonywane regularnie – podniosą komfort codziennego funkcjonowania, poprawią kondycję i zdrowie.


 

– Jeśli ktoś nigdy nie miał do czynienia ze sportem, a ma dość siedzenia na kanapie, łatwiej mu będzie zrobić ten pierwszy krok pod okiem doświadczonego trenera – wyjaśnia Zbigniew Gucwa, współzałożyciel teamu i inicjator bezpłatnych treningów dla świebodziczan. – Łatwiej i bezpieczniej, bo trener nie dopuści do forsowania organizmu i zbyt dużych obciążeń, które są prostą drogą do kontuzji. Przede wszystkim jednak obecność innych uczestników oraz zorganizowane zajęcia zwiększają motywację.


 

Czwartkowe treningowe spotkania, trwające ok. 60 minut, będą odbywać się przez całą wiosnę i lato, aż do jesieni. Żeby wziąć w nich udział, wystarczy po prostu przyjść na zajęcia. Na razie team zaprasza najmłodszych, a więc dzieci w wieku 4-14 lat. O uruchomieniu zajęć dla dorosłych poinformujemy wkrótce.


 

Więcej informacji na profilu facebookowym Pho3nix Academy by GVT: www.facebook.com/Pho3nixAcademyGVTOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Aneta PałkowskaTreść komentarza: Milgamma w zastrzykach seriami co 2 mc. Zdiagnozowaną miałam neuroboleriozę, bolerioze z Lyme, trzęsły mi się ręce, miałam zaniki pamięci, jąkałam się. Odejmowało mi kończyny, leczyłam sie nano badziewiem, ziołami, protokołami, wydałam fortune, ap pomogły mi dopiero te zastrzyki od neurologa. Dochodzenie do siebie zajęło mi rokData dodania komentarza: 24.05.2022, 18:19Źródło komentarza: Autor komentarza: VendettaTreść komentarza: A ty skąd jesteś? Jeśli z Polski to żenujące, że tak składasz zdania. Do podstawówki z powrotem marsz!Data dodania komentarza: 22.05.2022, 07:22Źródło komentarza: Autor komentarza: Wacław KondrakiewiczTreść komentarza: Na naszym Pomniku Nekropolii Kresowych w Świebodzinie także upamiętniono Bitwę pod Monte Casino już w 2005 r ❤ : https://www.facebook.com/%C5%9Awiebodzi%C5%84ski-Zwi%C4%85zek-Kresowian-Organizacja-Po%C5%BCytku-Publicznego-100238836765455/?ref=pages_you_manageData dodania komentarza: 21.05.2022, 21:54Źródło komentarza: Autor komentarza: ZnawcaTreść komentarza: Zaczyna się piani Ukraińcy to plaga myślom że dom w ukrainieData dodania komentarza: 21.05.2022, 18:31Źródło komentarza: Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890Data dodania komentarza: 18.05.2022, 16:31Źródło komentarza: Autor komentarza: hmmmTreść komentarza: Zero komentarzy pod tak drażliwym tematem...hmmm...ciekawe, ciekawe...Data dodania komentarza: 15.05.2022, 18:15Źródło komentarza:
Reklama