Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Święto Konstytucji 3 Maja w Łagiewnikach

3 maja 2022 r. w kościele pw. św. Józefa ks. Grzegorz Staniewski odprawił mszę św. "W intencji Ojczyzny" upamiętniając tym samym 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  • Źródło: Tadeusz Szot
Święto Konstytucji 3 Maja w Łagiewnikach
Autor: Tadeusz Szot

Po mszy św. uczestnicy przeszli pod pomnik „Poległym za Ojczyznę”. Przedstawiciele władz samorządowych Gminy Łagiewniki i szkół złożyli kwiaty i zapalili znicze. Składanie wiązanek kwiatów rozpoczął Jacek Mikus zastępca Wójta Gminy Łagiewniki wraz z Dobromiłą Szachniewicz przewodniczącą Rady Gminy, z zastępcami przewodniczącej Tomaszem Roszakiem, Markiem Milewskim oraz radnym Piotrem Adamem Tadeusiakiem. Znicze i kwiaty złożyli również przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach p. Wenancjusz Kowalski z uczniami oraz Szkoły Podstawowej w Olesznej dyrektorka p. Barbara Dorużyńska z uczniami. Wiązanki kwiatów delegacje złożyły również pod pomnikiem Witolda Pileckiego.

Wspominanie Konstytucji było zakazane w czasie zaborów, zniesione w 1951 roku w epoce stalinizmu a marginalizowane w okresie PRL-u. To wydarzenie dało nadzieję całym pokoleniom Polaków.

Nie możemy zapominać też o Polakach za granicą. W niedzielę 2 maja świętowaliśmy Dzień Flagi RP i Polonii. Niech barwy narodowe w naszych oknach staną się wyrazem godności, solidarności i dumy, że jesteśmy Polakami.

Tadeusz Szot - Galeria zdjęć /tutaj/Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama