Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Biathlonistce Marzenie Zoriy z Ukrainy wręczono polskie obywatelstwo

27 kwietnia na sesji Rady Powiatu Kłodzkiego odbyło się uroczyste wręczenie Aktu Nadania Obywatelstwa Polskiego nowej obywatelce RP pani Marzenie Zoriy. Jest sportowcem z Dusznik-Zdroju, trenuje biathlon od 11 roku życia. Jako bardzo młoda osoba osiągnęła Mistrzostwo Ukrainy w biathlonie. W Polsce przebywa od 2017 roku, tutaj mieszka i trenuje. Jej osiągniecia w naszym kraju, to zdobycie Wicemistrzostwa w Pucharze Polski w 2018 roku, a 2021 zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w biathlonie.
Biathlonistce Marzenie Zoriy z Ukrainy wręczono polskie obywatelstwo
Autor: Powiat Kłodzki

Obywatelstwo polskie nadał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast wręczenia Aktu Nadania Obywatelstwa Polskiego dokonał Wicewojewoda Dolnośląski Bogusław Szpytma. Maciej Awiżeń Starosta Kłodzki wraz ze Zbigniewem Łopusiewiczem, Przewodniczącym RPK złożyli gratulacje i powitali panią Marzenę jako nową mieszkankę Powiatu Kłodzkiego, życząc wszystkiego najlepszego, przede wszystkim niegasnącej motywacji i ambicji do realizacji celów sportowych i osobistych w naszym kraju.

Plany i starty w zawodach pokrzyżowała wojna w Ukrainie. Pani Marzena w związku z sytuacją wojenną w Ukrainie podjęła decyzję o rezygnacji z treningów i aktywnie zaangażowała się w działania pomocowe swoim rodakom z Ukrainy. Razem ze swoją trenerką Agnieszką Uznańską, osobiście przywiozły 46 osób i pomogły znaleźć schronienie w Polsce. Rezygnacja z realizacji swoich marzeń na rzecz pomocy innym, okazała się wielkim sukcesem pani Marzeny, sezonu 2021/2022.

info: Starostwo Powiatowe w KłodzkuOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama