Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sulisławie, Grodziszcze, Pszenno, Wilków, Boleścin, Witoszów Dolny, najładniej przystrojone sołectwa

Spośród 15 zgłoszeń w tegorocznej edycji konkursu na „Najładniejsze Świąteczne Przystrojenie Sołectwa” jury wybrało aż 6, przyznając nagrody główne. W tym gronie są: Sulisławice, Grodziszcze, Pszenno, Wilków, Boleścin i Witoszów Dolny. Wyróżnienie zdobyło sołectwo Panków.
Sulisławie, Grodziszcze, Pszenno, Wilków, Boleścin, Witoszów Dolny, najładniej przystrojone sołectwa

Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, propagowanie kultury oraz pielęgnowanie przekazu międzypokoleniowego. To również okazja do prezentacji twórczej uczestników, integracji społeczności lokalnej i okazja do przybliżenia różnych technik zdobniczych zarówno tradycyjnych jak i awangardowych.

Organizator konkursu Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, do oceny przystrojonych sołectw powołał komisję konkursową w składzie:

Krzysztof Jas - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy

Anna Krawczyszyn - pracownik Urzędu Gminy ds. Obsługi Sołectw.

Jakub Curyl - specjalista ds. kultury, sportu i rekreacji Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy

 

Jury brało pod uwagę staranność wykonania, tradycyjność i oryginalność pomysłu, kolorystykę, materiały, technologie wykonania, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne, trwałość formy, nawiązanie do tradycji i ludowości wynikającej z obrzędów świąt Wielkanocnych oraz pomysłowości autorów. Oceniane prace prezentowały wysokie walory artystyczne, co niewątpliwie było zasługą swych wykonawców.

Jury konkursowe w dniach 13-14 kwietnia odwiedziło każde z 15 sołectw i osobiście dokonało oceny świątecznego przystrojenia miejscowości. Zadanie nie było łatwe, bo poziom wykonania wielu dekoracji był bardzo wysoki. Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

 

I miejsce ex aequo dla:

sołectwa Sulisławice,

sołectwa Grodziszcze.

 

II miejsce ex aequo dla:

sołectwa Pszenno,

sołectwa Wilków.

 

III miejsce ex aequo dla:

sołectwa Witoszów Dolny,

sołectwa Boleścin.

 

Wyróżnienie dla:

sołectwa Panków

 

Oraz nagrody za udział w konkursie (100 zł)

sołectwo Miłochów,

sołectwo Wieruszów,

sołectwo Krzyżowa,

sołectwo Lutomia Dolna,

sołectwo Komorów,

sołectwo Makowice,

sołectwo Lubachów,

sołectwo Burkatów.

 

Komisja stwierdziła wysoki poziom wykonywanych dekoracji. Pięknie przyozdobione sołectwa zrobiły ogromne wrażenie na członkach komisji. Było kolorowo, pomysłowo, estetycznie i co najważniejsze z poszanowaniem tradycji i polskiej kultury ludowej. Gmina Świdnica w najpiękniejszy sposób dba o tradycje świąteczne. Przejeżdżając przez piękne kolorowe sołectwa poczuliśmy wspaniały klimat Świąt Wielkiej Nocy. Za to serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama