Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Trwa zbiórka pieniędzy na obiady dla uczniów z Ukrainy

Świdnicka Fundacja z Innej Bajki apeluje o wsparcie zbiórki pieniędzy na obiady dla małych uchodźców z Ukrainy. To grupa 20 uczniów w wieku od 6 do 14 lat, którzy po wybuchu wojny w ich kraju znalazła schronienie w Świdnicy. Fundacja dzięki wpłatom darczyńców zebrała już część potrzebnych środków, ale żeby zapewnić dzieciom posiłki do końca roku szkolnego potrzeba jeszcze 3 tysięcy złotych.
Trwa zbiórka pieniędzy na obiady dla uczniów z Ukrainy

Dzieci z Ukrainy dotarły na Dolny Śląsk w połowie marca i już rozpoczęły naukę w Szkole Podstawowej “Bliżej Dziecka” w Świdnicy. Dzieci nie mają jednak wyżywienia w szkole, dlatego z pomocą ruszyła Fundacja z Innej Bajki, która postanowiła zorganizować dla nich zbiórkę pieniędzy. Dzięki wpłatom darczyńców, uczniowie z Ukrainy mają szansę na posiłek do końca roku szkolnego. Na ten cel potrzeba w sumie 10 000 złotych. Brakuje jeszcze 3 tysięcy złotych.

 

Liczy się każdy gest i każda najdrobniejsza wpłata. Chcemy mieć pewność, że te dzieci do czasu objęcia ich systemową opieką, przynajmniej raz dziennie będą mogły zjeść ciepły posiłek. To ogromne wsparcie dla samych uczniów oraz ich rodziców, którzy próbują tutaj w Polsce na nowo ułożyć sobie życie. Wiemy, że dzieci zostaną z nami na pewno do wakacji, dlatego w ich imieniu dziękujemy za każdą wpłatę- wyjaśnia Sylwia Łabuda, Prezes Fundacji Z Innej Bajki.

 

Koszt jednego obiadu to 8 złotych. Fundacja deklaruje, że jeśli uda się zebrać więcej, niż 10 000 złotych to środki zostaną wykorzystane na pomoc innym dzieciom ze szkół i przedszkoli w Świdnicy.

Wpłaty można dokonywać poprzez serwis Zrzutka.pl. Link: https://zrzutka.pl/xc8jwa 

Fundacja Z Innej Bajki jest organizacją pozarządową, która powstała z ogromnej chęci działania na rzecz dzieci i młodzieży, by wspierać ich rozwój, propagować ideę świadomej edukacji, wyrównywać szanse życiowe dzieci i młodzieży by sytuacja materialna nie stanowiła bariery w dostępie do rozwoju i edukacji, pomagać osobom z niepełnosprawnością. W sercu naszych działań dostrzegamy 4 obszary: świadoma edukacja, rodzicielstwo bliskości, zmiana otoczenia i wyrównywanie szans. 

Chcemy inicjować zmiany w sposobie wychowania dziecka w oparciu o filozofię rodzicielstwa bliskości, opartą na szacunku do dziecka, zgodną z jego potrzebami.  Chcemy budować rzeczywistość wolną od ograniczeń i stereotypów. Siedzibą naszej fundacji jest Świdnica i to głównie tu organizujemy nasze akcje.

Więcej informacji:

Sylwia Łabuda

mob:+48 790 764 775

e-mail: [email protected]

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Kim jest kierowcą coś wiadomo ?Data dodania komentarza: 29.06.2022, 10:45Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: zxncTreść komentarza: dzik, nie dzik prawie zabił 4 młodych ludzi i swojego kolezkeData dodania komentarza: 29.06.2022, 08:40Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: fraTreść komentarza: to nie pasażer to dzik :))Data dodania komentarza: 29.06.2022, 07:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: abcTreść komentarza: nie wymijal pieszej tylko wyprzedzał volkswagena. Był pijany i naćpany!Data dodania komentarza: 29.06.2022, 00:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo inny pojazd oraz zbieg z miejscaAutor komentarza: Zarzycka EwelinaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za basen, przyda się na zimęData dodania komentarza: 28.06.2022, 23:49Źródło komentarza: W Pieszycach basen napełnia się wodą
Reklama