Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Termomodernizacja budynku Ratusza w Lądku-Zdroju

30 marca w Warszawie, w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Burmistrz Lądka-Zdroju - Roman Kaczmarczyk, w asyście Skarbnik Gminy Lądek-Zdrój - Wioletty Wiśniewskiej podpisali w obecności Wiceprezesa Zarządu NFOŚiGW - Artura Michalskiego oraz Dyrektor Departamentu Budownictwa NFOŚiGW - Magdaleny Bodzenty, umowę na zadanie związane z termomodernizacją lądeckiego Ratusza.
Termomodernizacja budynku Ratusza w Lądku-Zdroju
Autor: UM Lądek - Zdrój

W ramach ww. działania zostaną wykonane następujące prace:

- wymiana starej stolarki okiennej (skrzynkowej i krosnowej) na nowe okna z szybą zespoloną, łącznie z wymianą parapetów zewnętrznych i wewnętrznych; dodatkowo stolarka okienna może być wyposażona w nawiewniki sterowane automatycznie;

- ocieplenie stropu na poddaszu nieogrzewanym – poprzez ułożenie na istniejącym stropie materiału termomodernizacyjnego i wykonaniu posadzki;

- modernizacja instalacji c.o. - wymiana pieca oraz całej instalacji oraz montaż nowych grzejników z zaworami termostatycznymi.

Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia szacowany jest na kwotę 1 185 601,00 zł, z czego gmina pozyskała dofinansowanie NFOŚiGW w postaci dotacji na kwotę 1 007 761,00 zł. Podpisanie umowy pozwala w najbliższym czasie ogłosić postępowanie przetargowe i wyłonić wykonawcę inwestycji, której realizacja przewidziana jest na lata 2022 - 2024. Celem inwestycji jest zmniejszenie zużycia energii pierwotnej w budynkach publicznych (CI): 260.00 GJ/rok oraz zmniejszenie emisji CO2: 37,58 Mg/rok.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama