Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Program Świat Młodych Badaczy firmy Henkel wraca do szkół!

W dniach 14-25 marca br. Świat Młodych Badaczy gościł w Dzierżoniowie i okolicy, a udział w zajęciach wzięło ponad 500 dzieci z 7 szkół podstawowych. Świat Młodych Badaczy to program społeczno-edukacyjny, który powstał z inicjatywy firmy Henkel i ma na celu rozbudzenie w dzieciach zainteresowania naukami ścisłymi. Zajęcia w formie warsztatów są skierowane do uczniów klas 2, 3 i 4 szkół podstawowych. Program realizowany jest we współpracy z firmą LeoLab.
Program Świat Młodych Badaczy firmy Henkel wraca do szkół!

Świat Młodych Badaczy to program społeczno-edukacyjny, który w Polsce realizowany jest od października 2016 r. Jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, a za zadanie ma rozbudzenie w dzieciach zainteresowania naukami ścisłymi. Po spowodowanej pandemią przerwie, kiedy to program realizowany był w wersji online, warsztaty Świata Młodych Badaczy powróciły do placówek edukacyjnych. Praktyczne 90-minutowe zajęcia odbyły się w marcu w szkołach podstawowych Dzierżoniowa i okolicy. Dzieci wykonywały eksperymenty badawcze z klejami oraz kwasami i same formułowały wnioski. Program realizowany jest we współpracy z firmą LeoLab. Następne zajęcia odbędą się już w maju w szkołach Raciborza i okolic. 

Bardzo cieszymy się, że możemy znowu spotkać się z uczniami w ich szkołach. Staramy się pokazywać dzieciom, że każdy może wcielić się w rolę naukowca i poznać tajniki świata nauk ścisłych. A na żywo jest to dużo atrakcyjniejsze! Mamy nadzieję, że znajdzie to odbicie w ich przyszłych wyborach ścieżki edukacyjnej – mówi Dorota Strosznajder, pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej, koordynatorka projektu z ramienia Henkel Polska. Nasz program, zainicjowany w Polsce pod koniec 2016 r., swoim zasięgiem objął już kilkadziesiąt szkół podstawowych, a w warsztatach wzięło udział ponad 4 500 dzieci – dodaje.

Program Świat Młodych Badaczy jest realizowany w miastach, w których zlokalizowane są polskie siedziby Henkla i w ich okolicach. Pierwsze warsztaty z tegorocznej edycji odbyły się w Dzierżoniowie i pobliskich miejscowościach. Szkoły, które wzięły udział w programie to: Szkoła Podstawowa nr 1, nr 3, nr 5, nr 9 w Dzierżoniowie, , Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej, Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieszycach. W zajęciach wzięło udział ponad 500 dzieci z 22 klas.

Partnerem edukacyjnym projektu jest firma LeoLab, działająca w branży animacyjno-edukacyjnej. LeoLab podczas warsztatów przybliża dzieciom świat nauk ścisłych poprzez zabawę, ciekawe eksperymenty oraz doświadczenia. 

Dzieci wykazują bardzo duże zainteresowanie podczas wykonywania eksperymentów. Myślą krytycznie, chętnie stawiają hipotezy, wyciągają wnioski, zadają pytania. Najwięcej entuzjazmu wzbudziła w nich zmiana koloru badanych substancji pod wpływem jodyny – mówi Natalia Leońska z LeoLab. – Wykazują się bardzo dużą kreatywnością, ciekawością. To pokazuje, że nauka poprzez praktykę, która jest też zabawą, jest ulubioną formą nauki, stanowiącą uzupełnienie wiedzy z podręcznika czy zeszytu ćwiczeń – dodaje. 

Dzieci zainteresowane tematyką poruszaną przez program Świat Młodych Badaczy znajdą wiele informacji oraz interesujących doświadczeń na nowej stronie internetowej programu www.henkel-swiatmlodychbadaczy.pl. Kolejne warsztaty odbędą się w maju br. w Raciborzu i okolicach. 


 


Oceń

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Kim jest kierowcą coś wiadomo ?Data dodania komentarza: 29.06.2022, 10:45Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: zxncTreść komentarza: dzik, nie dzik prawie zabił 4 młodych ludzi i swojego kolezkeData dodania komentarza: 29.06.2022, 08:40Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: fraTreść komentarza: to nie pasażer to dzik :))Data dodania komentarza: 29.06.2022, 07:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: abcTreść komentarza: nie wymijal pieszej tylko wyprzedzał volkswagena. Był pijany i naćpany!Data dodania komentarza: 29.06.2022, 00:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo inny pojazd oraz zbieg z miejscaAutor komentarza: Zarzycka EwelinaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za basen, przyda się na zimęData dodania komentarza: 28.06.2022, 23:49Źródło komentarza: W Pieszycach basen napełnia się wodą
Reklama