Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

ZATRZYMANIE PIJANEGO Z ZAKAZEM

8 marca około 21:00, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zwrócili uwagę na pojazd, którego styl jazdy kierującego mógł wskazywać na jego nietrzeźwość. Funkcjonariusze dali kierowcy znak do zatrzymania za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna skręcił w drogę gruntową, zatrzymał się i próbował przeskoczyć na tylne siedzenie, a jego miejsce usiłował zająć pasażer. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik 1,76 promila. Co gorsza zatrzymany odpowiadał już za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym i Sąd pozbawił go dożywotnio prawa jazdy.
ZATRZYMANIE PIJANEGO Z ZAKAZEM

Funkcjonariusze dzierżoniowskiej drogówki, 8 marca w godzinach wieczornych, wykonując czynności służbowe, zauważyli jadący samochód marki Chrysler. Styl jazdy kierowcy mógł wskazywać, iż jest w stanie nietrzeźwości. Policjanci za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali polecenie do zatrzymania. Samochód wjechał w drogę gruntową, a następnie zatrzymał się po około 30 metrach. Gdy policjanci dobiegli do pojazdu, widok jaki zastali  ich zaskoczył. Kierowca próbował przeskoczyć na tylne siedzenie, ale jego nogi były jeszcze na wysokości zagłówka. Natomiast pasażer, który zajmował miejsce za kierownicą, zaczepił się nogą o lewarek skrzyni zmiany biegów. Początkowo 52 i 21 latek twierdzili, iż to młodszy z mężczyzn prowadził. Później jednak starszy przyznał, że to on jechał chryslerem. Czynności przeprowadzone z kierowcą wykazały, że był pijany, a badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik 1,76 promila. Co gorsza zatrzymany odpowiadał już za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym i Sąd pozbawił go dożywotnio prawa jazdy. Jazda w stanie nietrzeźwym i niestosowanie się do wyroku Sądu to przestępstwa, za które będzie musiał odpowiedzieć 52-letni mieszkaniec naszego powiatu.

kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP DzierżoniówOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama