Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

RUSZAJĄ ZAPISY NA NAJEM MIESZKAŃ PRZY UL. KOZARA-SŁOBÓDZKIEGO W ŚWIDNICY

Od poniedziałku, 7 marca, można już będzie składać wnioski o najem mieszkania w nowym budynku Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Kozara-Słobódzkiego 19.
RUSZAJĄ ZAPISY NA NAJEM MIESZKAŃ PRZY UL. KOZARA-SŁOBÓDZKIEGO W ŚWIDNICY

Wnioski przyjmowane będą codziennie w dni robocze w biurze ŚTBS (ul. Głowackiego 39a, pon.-pt. w godz. 7.00-15.00) do 29 marca. Na skompletowanie wszystkich wymaganych dokumentów (w tym PIT za 2021 rok) wnioskodawcy będą mieli czas do 29 kwietnia. Druki wniosków oraz informacje o wymaganych dokumentach dostępne będą na stronie internetowej ŚTBS oraz Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Budynek przy Kozara-Słobódzkiego 19 to nowoczesny obiekt mieszkalno-usługowy. Znajduje się w nim 45 mieszkań (30 dwupokojowych, 12 trzypokojowych i trzy jednopokojowe) oraz 65 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Na parterze funkcjonować będzie biblioteka oraz Klub Seniora, dostępne dla wszystkich chętnych. Oddanie do użytku i zasiedlenie budynku planowane jest na czerwiec br.

Mieszkania są gotowe do zamieszkania – ŚTBS wyposażył wszystkie łazienki w wanny, umywalki i toalety. Na ścianach i podłogach w łazienkach i toaletach ułożone są białe płytki. Na podłogach w pokojach położono panele, a w aneksach kuchennych – płytki podłogowe. Każde mieszkanie w standardzie ma już wewnętrzną stolarkę drzwiową. Ciepło i ciepłą wodę zapewni mieszkańcom Miejski Zakład Energetyki Cieplnej.

Przewidywany czynsz za najem mieszkania wynosić będzie ok. 18,30 zł/m2 miesięcznie. Przykładowo: najem mieszkania jednopokojowego (ok. 38 m2) z pomieszczeniem gospodarczym (ok. 10 m2)  kosztować będzie ok. 770 zł miesięcznie, dwupokojowego (41 m2) z pomieszczeniem gospodarczym (ok. 10 m2) – 830 zł miesięcznie, a trzypokojowego (51 m2) z pomieszczeniem gospodarczym (ok. 10 m2) – ok. 1000 zł miesięcznie. Do tego doliczyć należy opłaty za zużycie mediów (woda, ciepło) oraz wywóz śmieci.

Przypomnijmy. O mieszkanie w budynku ŚTBS mogą ubiegać się osoby, które na dzień podpisania umowy najmu nie posiadają tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego w Świdnicy lub pobliskiej miejscowości, czyli w powiatach graniczących z powiatem świdnickim.

Wymagane jest także wpłacenie kaucji w wysokości 12-krotności miesięcznego czynszu za lokal oraz partycypację wynoszącą 8 proc. iloczynu powierzchni mieszkania oraz wartości odtworzeniowej 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych, ogłaszanego przez wojewodę dolnośląskiego i obowiązującą w dniu podpisania umowy najmu.

Przykładowo: kaucja za wynajem mieszkania jednopokojowego (ok. 38 m2) wyniesie ok. 9,5 tys. zł, a partycypacja – ok. 18,5 tys. zł (łącznie ok. 28 tys. zł). Dla mieszkania dwupokojowego (ok. 41 m2) kaucja wynosić będzie ok. 10 tys. zł, a partycypacja – ok. 20 tys. zł (łącznie ok. 30 tys. zł). W przypadku mieszkań trzypokojowych (ok. 51 m2) kaucja wyniesie ok. 12 tys. zł, a partycypacja – ok. 25 tys. zł (łącznie ok. 37 tys. zł).

Kwoty te należą do najemców i będą rozliczane z chwilą rozwiązania umowy najmu.

Warto dodać, że miasto Świdnica zawnioskowało do Banku Gospodarstwa Krajowego, aby najemców mieszkań w budynku ŚTBS przy ul. Kozara 19 objął program dopłaty do czynszów „Mieszkanie na start”. Najemcy spełniający warunki programu, mogliby otrzymywać ok. 200-400 zł dopłaty do czynszu przez kolejnych 20 lat.

Mieszkania w nowym budynku ŚTBS otrzymają osoby, które złożą wszystkie wymagane dokumenty, spełnią warunki formalne (dochód w gospodarstwie domowym nie mniejszy niż 3756 zł brutto dla jednej osoby, 5366 zł dla dwóch osób, 8585 zł dla czterech osób i nie większy niż 7083 zł brutto dla jednej osoby, 10624 zł dla dwóch osób, 15453 zł dla czterech osób), a w procesie naboru zdobędą największą liczbę punktów według kryteriów określonych w uchwale Rady Miejskiej.

Świdnickie Towarzystwo Budownictwa SpołecznegoOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama