Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

RÓŻNE SPOJRZENIE NA KOBIECOŚĆ

„Forma a osobowość”, to tytuł nowej wystawy w Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju. Pomysłodawcą wydarzenia jest Ryszard Klimas, lokalny artysta-ceramik. Wernisaż odbędzie się w piątek (25 lutego 2022 r.) o godzinie 18.00. Uświetni go występ młodego, utalentowanego saksofonisty Macieja Henkla, który zaprezentuje między innymi „La vie en rose” Edith Piaf, „Autumn Leaves” Józefa Cosmy czy „My favourite things” Julie Andrews.
RÓŻNE SPOJRZENIE NA KOBIECOŚĆ

– Pomysł wystawy zrodził się z potrzeby uczczenia 10-lecia Art Café pod Pretekstem w Wałbrzychu. Stworzyłem ceramiczne torsy i poprosiłem artystów, którzy wcześniej wystawiali swoje prace w tej kawiarni, aby spróbowali zmierzyć się z nowym tworzywem, jakim jest porcelana i przenieśli swoje przemyślenia oraz techniki swoich na to tworzywo. Zapytanie spotkało się z pozytywnym odzewem i tak powstało piętnaście prac piętnaściorga artystów za pomocą piętnastu różnych technik – opowiada Ryszard Klimas. Oprócz niego swoje dzieła przygotowali: Paulina Brzezińska, Adam Eksterowicz, Estera Grabarczyk, Andrzej Heller, Joanna Kostrzewska, Barbara M. Malinowska, Agnieszka Agu Malinowska, Mirosław Maciejewski, Iwona Ostrowska-Klimas, Radosław Osiński Czk, Karolina Oschia Zalas, Waldi Saren, Marzena Zdun oraz Jan Walkowiak.

– Wernisaż to również okazja do uruchomienia sali wystawienniczej, która będzie funkcjonowała w trybie ciągłym. Na początek chcemy zmieniać eksponaty co półtora, dwa miesiące. Do oglądania zapraszamy w każdy wtorek w godzinach 16.30 – 18.30. Wstęp jest oczywiście wolny – zachęca Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama