Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

MIĘDZYNARODOWY ZJAZD NA SANIACH ROGATYCH W MIEDZYGÓRZU

W sobotę, 5 lutego br. w Międzygórzu na Polanie Jawornickiej ponad 200 uczestników wzięło udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Zjazdu na Saniach Rogatych 2022. Rywalizacja rozegrana została w przejeździe na czas w drużynach dwuosobowych na saniach rogatych. Oprócz czasu zjazdu oceniane było także najbardziej pomysłowe przebranie. Organizatorami wydarzenia byli: gmina Bystrzyca Kłodzka oraz Rada Sołecka w Międzygórzu.
MIĘDZYNARODOWY ZJAZD NA SANIACH ROGATYCH W MIEDZYGÓRZU
Autor: UM Bystrzyca Kłodzka

A czym tak w ogóle są sanie rogate?

Konstrukcja sań, dawniej służących góralom karkonoskim do transportu ładunków, wywodzi się z Alp austriackich. Są one znacznie większe od zwykłych, dziecięcych sanek. Ich konstrukcja jest niezmienna od stuleci: drewniana rama na płozach z miejscem dla dwóch osób: pasażera i przewodnika. Określenie "rogate" pochodzi od mocno wygiętych wysokich płóz, które służyły zjeżdżającemu jako wygodne uchwyty do sterowania saniami.

info: UM Bystrzyca KłodzkaOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama