Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

POWSTAJE "EUROPARK ZĄBKOWICE"

27 stycznia w obecności Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, Michała Dworczyka, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz posła Marcina Gwoździa nastąpiło powołanie spółki „Europark Ząbkowice”. Wspólnikami nowo utworzonego podmiotu są Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. KOWR wniesie aportem do spółki nieruchomość o powierzchni 123,5 ha będącej w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa, natomiast ARP S.A. wniesie wkład pieniężny niezbędny do rozpoczęcia inwestycji.
POWSTAJE "EUROPARK ZĄBKOWICE"
Autor: ARP S.A.

Jak poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu EURO-PARK Ząbkowice powstanie na działce o powierzchni 123,5 ha przekazanej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Działka ta położona jest na północ od Ząbkowic Śląskich, tuż przy drodze krajowej nr 8. Teren EURO-PARKu Ząbkowice już jest przygotowany do funkcji przemysłowych. W jego okolice dociągnięta została sieć wodociągowa i kanalizacyjna, a także sieć gazowa 6,3/1,6 Mpa. Przez samą działkę przebiega też linia energetyczna wysokiego napięcia 220 kV(w przyszłości 400 kV).. Atrakcyjność działki znacząco zwiększy się jeszcze w przyszłości po budowie drogi ekspresowej S8 Wrocław-Kłodzko oraz rozbudowie o drugi tor i elektryfikacji przebiegającej w pobliżu linii kolejowej Legnica – Katowice.

EURO-PARK Ząbkowice, jako park przemysłowy, czyli wyodrębniony zespół nieruchomości będzie gromadził szereg podmiotów gospodarczych – inwestorów. EURO-PARK stworzy warunki do rozwoju przedsiębiorczości oraz umożliwi zwiększenie aktywności zawodowej, a tym samym zredukuje bezrobocie i poprawi jakość życia mieszkańców powiatu ząbkowickiego. W konsekwencji, może stanowić impuls rozwojowy dla południowych terenów województwa dolnośląskiego i przyczyni się do aktywizacji tego regionu w zakresie zrównoważonego rozwoju ekonomicznego, gospodarczego i społecznego.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama