Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

SPOTKANIE WÓJTÓW I BURMISTRZÓW W NOWEJ RUDZIE

Na zaproszenie prezydenta Wałbrzycha Roman Szełemej oraz burmistrza Tomasza Kilińskiego, w Nowej Rudzie odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów subregionu wałbrzyskiego oraz powiatu Kamiennogórskiego i Jaworskiego.
SPOTKANIE WÓJTÓW I BURMISTRZÓW W NOWEJ RUDZIE

Burmistrz oraz Prezydent reprezentujący samorządy w grupach roboczych przy Marszałku Województwa przedstawili stan zaawansowania prac przy wdrożeniu Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska oraz Funduszu Sprawiedliwej Transformacji na lata 2021-2027. Nasz Subregion Wałbrzyski ma wielką szanse na wykorzystanie 540 mln euro z FST dla regionu powęglowego.

Zgodnie z założeniami to środki które mają wspierać region w likwidacji skutków gospodarczych, społecznych i środowiskowych transformacji na rzecz rozwoju i dążenia do neutralności klimatycznej. Głównymi celami jest dekarbonizacja w regionie, czyli termomodernizacja budynków, wymiana źródeł ciepła oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w celu obniżenia niskiej emisji, a także wsparcie dla rozwoju małych i średnich firm oraz proces rewitalizacji obszarów pogórniczych.

Jeżeli chodzi o środki Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska to niestety, ale może być ich zdecydowanie mniej. Choć jako samorządy czynimy starania aby władze województwa przeznaczyły więcej środków na potrzeby i projekty gminne - mówił burmistrz Tomasz Kiliński.

 



Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: A dla czego musi? Dlaczego nie zabrała się za to sama? Dlaczego ZGPD-7 nie zbudował wcześniej zakładu zagospodarowania odpadów? Albo: nie umie, nie chce, albo nie miał pieniędzy? Czemu teraz miałby to robić? Dasz ogrodnikowi do naprawy komputer?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:44Źródło komentarza: Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej inwestycji „Budowy instalacji do energetycznego spalania RDF na terenie Ekologicznego Centrum Odzysku w Bielawie”Autor komentarza: życzliwyTreść komentarza: Nie róbcie tej sortowni, bo przegracie wyboryData dodania komentarza: 11.08.2022, 15:53Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: ...Treść komentarza: Kiedy spotkanie w sprawie bezpieczeństwa mieszkańców?Data dodania komentarza: 11.08.2022, 10:12Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: SzlaufieTreść komentarza: Może powtórzysz to nie anonimowo cwaniaku za 5gr?Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:08Źródło komentarza: Śmierć mężczyzny w Bielawie
Reklama