Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

JARMARK BOŻONARODZENIOWY W SOBÓTCE

W niedzielę 15 grudnia 2019 r. w Sobótce miały miejsce dwa wydarzenia, wprowadzające niezwykłą, magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. LGD „Ślężanie” zorganizowało XIII edycję Festiwalu rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego, podczas którego zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich, pszczelarze, malarze, rękodzielnicy, artyści i wielu innych lokalnych wytwórców z obszaru LDG. Podczas festiwalu wręczono trzy nowe certyfikaty produktu lokalnego, odbył się także konkurs na najpiękniejszą świąteczną ozdobę oraz na najsmaczniejszą, tradycyjną potrawę wigilijną.
JARMARK BOŻONARODZENIOWY W SOBÓTCE

 Po południu przed Urzędem Miasta i Gminy odbył się jarmark miejski, podczas którego nie zabrakło spotkania z Mikołajem, stoisk placówek edukacyjnych z terenu gminy, kramów ze świątecznymi ozdobami, ciastami i potrawami. Część artystyczną, nad którą czuwał Ślężański Ośrodek Kultury, otworzył występ zespołu wokalnego A Capriccio, który w wielogłosie wykonał kilka kolęd i pastorałek. Następnie, z równie pięknym i świątecznym repertuarem, zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świątnikach. Po nich na scenie rozpoczęły się wzruszające występy solistów z naszej gminy. Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Sobótce przygotowali na jarmark przepiękne Jasełka. 

Źródło:  https://www.sobotka.pl/jarmark-bozonarodzeniowy-w-sobotce/Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama