Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

POSELSKI KONKURS – „MAM EKO – POMYSŁ” ROZSTRZYGNIĘTY

We wtorek, 21 grudnia w Sali Krzywej Zamku Książ w Wałbrzychu odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w konkursie pn. "Mam eko-pomysł!" Posła Tomasza Siemoniaka.
POSELSKI KONKURS – „MAM EKO – POMYSŁ” ROZSTRZYGNIĘTY

Głównym celem konkursu było propagowanie tematyki związanej z ochroną środowiska oraz działań proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu w formie eseju kreatywnych i realnych pomysłów na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska, w tym przeciwdziałaniu zanieczyszczenia powietrza, wód itp.

 

Konkurs adresowany był do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych oraz klas 1-3 szkół ponadpodstawowych z powiatów: dzierżoniowskiego, ząbkowickiego, kłodzkiego, świdnickiego, wałbrzyskiego.

 

W regulaminowym terminie otrzymano 64 prace konkursowe. Najlepsze prace konkursowe zostały wybrane z uwzględnieniem następujących kryteriów oceny: zgodność pracy z tematem konkursu, oryginalność/kreatywność/innowacyjność oraz sposób konstruowania wypowiedzi. Z uwagi na bardzo wysoki poziom złożonych prac, Poseł Tomasz Siemoniak przyznał 14 wyróżnień oraz 9 tytułów laureata.

 

Laureaci pierwszych trzech miejsc oprócz nagród rzeczowych otrzymali od Posła T. Siemoniaka zaproszenie na bezpłatny wyjazd na jednodniową wycieczkę do Warszawy połączoną ze zwiedzaniem Sejmu i Senatu RP.

 

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, goście zostali zaproszeni na zwiedzanie Ogrodów Światła w Zamku Książ.

 

Lista nagrodzonych:

1. w kategorii - szkoły podstawowe:

· I miejsce - Jakub Mularz,

· II miejsce - Lena Wujda,

· III miejsce - Marta Gnacy, Aleksandra Szpilarewicz,

· Wyróżnienie - Dominika Śmigielska, Maja Kucharska, Wiktoria Cynar, Julia Swęd, Adam Hryń, Martyna Dużyńska, Kaja Frąckowiak, Aleksandra Błaszczyk, Anna Rudzińska, Oliwier Taratuta, Anna Paszkiewicz.

2. w kategorii - szkoły ponadpodstawowe:

· I miejsce - Kornelia Ejsmont,

· II miejsce - Maksymilian Krawiec, Kamila Szymczyk,

· III miejsce - Wiktor Sieradzki, Kamila Banach

· Wyróżnienie - Maja Kurek, Natalia Dominikowska, Maja Bilarczyk.

 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama