Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

RUSZYŁY PRACE BUDOWLANE PRZY PASAŻU HANDLOWYM W BIELAWIE

Rozpoczęła się największa inwestycja w historii Gminy Bielawa. Tym razem, u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Wojska Polskiego, powstanie nowoczesny pasaż handlowy. Kompleks składał się będzie z 2 obiektów handlowo - usługowych, o łącznej powierzchni użytkowej ok. 11.000 m2 oraz z placu manewrowego i parkingu dla ponad 300 pojazdów. Całkowitą wartość inwestycji oszacowano na kwotę aż 55.000.000 zł.
RUSZYŁY PRACE BUDOWLANE PRZY PASAŻU HANDLOWYM W BIELAWIE


Bielawa staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do inwestowania. Konsekwentna polityka tworzenia infrastruktury technicznej (drogi, przyłącza mediów itp.) oraz właściwa planistyka przestrzenna powodują, że w naszym mieście chcą lokować swoje kapitały kolejni przedsiębiorcy.

 

Wśród najemców pasażu handlowego znajdą się m.in. ogólnopolscy operatorzy sieciowi z następujących branż: spożywczo-przemysłowej, odzieżowej, obuwniczej, kosmetyczno-drogeryjnej, RTV i AGD.

Społeczno - ekonomiczną korzyścią dla Bielawy, z realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia, będzie utworzenie ok. 220 nowych miejsc pracy.

Ponadto do budżetu miasta wpływać będą wpłaty z tytułu podatków od nieruchomości oraz z tytułu udziału Gminy w podatku PIT. Szacuje się, że co roku kasa miejsca wzbogacać się będzie o dodatkowe 400.000 zł.

Warto dodać, iż będzie to największa inwestycja w historii Gminy Bielawa, od momentu utworzenia jej w 1990 r. Dotychczas rekordowe nakłady finansowe przeznaczone zostały:

1. przez Gminę na:

- budowę dróg dojazdowych do terenów inwestycyjnych Bielawskiej Podstrefy WSSE "INVESTPARK" - kwota ok. 17.000.000 zł

- budowę II etapu obwodnicy miejskiej - kwota ok. 15.000.000 zł

- budowę Pływalni Miejskiej AQUARIUS - kwota ok. 15.000.000 zł

2. przez sektor prywatny na:

- budowę osiedla "Zielone Wzgórza" przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Bielawie - kwota ok. 30.000.000 zł

- budowę Centrum Logistycznego firmy DOMINO - kwota ok. 25.000.000 zł

- budowę instalacji do doczyszczania selektywnie zebranych odpadów wraz z modernizacją procesu MBP w Ekologicznym Centrum Odzysku w Bielawie - kwota ok. 18.500.000 zł

Z kolei planowane przez bielawski samorząd inwestycje, polegające na budowie demonstracyjnej hali wielofunkcyjnej oraz na budowie III etapu obwodnicy miejskiej, mają kosztować po ok. 30.000.000 zł każda.

Widać zatem, że rozmach zadania dotyczącego budowy pasażu handlowego stawia je zdecydowanie na pierwszym miejscu ze wszystkich dotychczas przeprowadzonych w Gminie Bielawa przedsięwzięć.

Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na IV kwartał 2022 r.

 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Kim jest kierowcą coś wiadomo ?Data dodania komentarza: 29.06.2022, 10:45Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: zxncTreść komentarza: dzik, nie dzik prawie zabił 4 młodych ludzi i swojego kolezkeData dodania komentarza: 29.06.2022, 08:40Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: fraTreść komentarza: to nie pasażer to dzik :))Data dodania komentarza: 29.06.2022, 07:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: abcTreść komentarza: nie wymijal pieszej tylko wyprzedzał volkswagena. Był pijany i naćpany!Data dodania komentarza: 29.06.2022, 00:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo inny pojazd oraz zbieg z miejscaAutor komentarza: Zarzycka EwelinaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za basen, przyda się na zimęData dodania komentarza: 28.06.2022, 23:49Źródło komentarza: W Pieszycach basen napełnia się wodą
Reklama