Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

XI MEMORIAŁ JERZEGO KLEMPELA ZA NAIMI

XI Międzynarodowy Memoriał Jerzego Klempela Piłki Ręcznej Mężczyzn Drużyn Klubowych przeszedł już do historii. Od czwartku 14 sierpnia do niedzieli 17 włącznie dziesięć drużyn z zagranicy oraz z Polski rywalizowało, na parkiecie hali dzierżoniowskiego OSiR-u.
XI MEMORIAŁ JERZEGO KLEMPELA ZA NAIMI

XI Międzynarodowy Memoriał Jerzego Klempela Piłki Ręcznej Mężczyzn Drużyn Klubowych przeszedł już do historii. Od czwartku 14 sierpnia do niedzieli 17 włącznie dziesięć drużyn z zagranicy oraz z Polski rywalizowało, na parkiecie hali dzierżoniowskiego OSiR-u,
o miano najlepszej w tegorocznym Memoriale. Ekipy podzielone zostały na dwie grupy, w których spotkania toczyły się systemem każdy z każdym. Drużyny które zajęły miejsca 5 w grupach walczyły o miejsce 9, trzecie i czwarte drużyny o miejsca 5-8, a najlepsze awansowały do finałowej czwórki. Rywalizacja w tych grupach toczyła się z zaliczeniem wyników pomiędzy drużynami z tej samej grupy eliminacyjnej. Po bardzo emocjonujących i wyrównanych eliminacjach składy poszczególnych grup przedstawiały się następująco:

 

MECZ O MIEJSCE 9  HC Gomel - Meshkov Brest

MIEJSCA 5-8 – MMTS Kwidzyn, Zagłębie Lubin, Wybrzeże Gdańsk, Gaz System Pogoń Szczecin

MIEJSCA 1-4 – ZTR Zaporozhye, Motor Zaporozhye, Zarya Kaspiya Astrakhan, SKA Mińsk

O godzinie 14.00 w niedzielę rozpoczął się ostatni mecz finałowy, pomiędzy drużynami
z Zaporoża – ZTR i niepokonanym do tej pory Motorem, który zadecydować miał o klasyfikacji końcowej w tej grupie. Najlepsze drużyny w grupach eliminacyjnych dostarczyły licznie zgromadzonej publiczności wielu zagrań na najwyższym, sportowym poziomie, co rusz popisując się pięknymi paradami bramkarskimi oraz zagraniami w ataku. Wyrównana walka trwała do 20 minuty, a od tego momentu zaczęła zarysowywać się coraz większa przewaga Motoru, który pierwszą połowę wygrał 9:13. Druga odsłona pojedynku to stopniowe budowanie przewagi oraz wzorowa wręcz obrona w ostatnich 6 minutach meczu, kiedy to zawodnicy ZTR nie zdołali rzucić żadnej bramki, tracąc 6. Wygrywając różnicą 10 bramek, Motor Zaporozhye potwierdził swoją dominację i odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w 11-letniej historii rozgrywania Międzynarodowego Memoriału Jerzego Klempela Piłki Ręcznej Mężczyzn Drużyn Klubowych.

 

Oprócz pucharów dla najlepszych drużyn wręczono także wyróżnienia indywidualne. Najlepszym Bramkarzem Memoriału wybrano zawodnika SKA Mińsk – Ivan Matskevich, Królem Strzelców został Zakhar Husakou (32 bramki) – MESHKOV Brest, natomiast MVP Memoriału wybrano zawodnika MOTORA Zaporozhye – Sergiy Onufriyenko. Przyznano również puchar Fair Play, dla drużyny, która w całym turnieju otrzymała najmniej kar, a została nią ekipa z Brześcia. Nagrody wręczali Burmistrz Miasta Dzierżoniów – Marek Piorun oraz Członek Zarządu DZPR – Janusz Masłowski.

 

Memoriał upamiętnia sylwetkę jednego z najwybitniejszych graczy w historii polskiej piłki ręcznej, w wielu ankietach wybieranego najlepszym prawym rozgrywającym XX wieku. Jerzy Klempel, bo o nim mowa, urodził się 23.04.1953 r. w Międzylesiu. Swoją karierę rozpoczynał w Gwardii Opole w sezonie 1970-1971 mając niespełna 17 lat. Brązowy medalista Olimpiady w Montrealu (1976) oraz Mistrzostw Świata w Dortmundzie (1982), Król Strzelców Olimpiady w Moskwie (1980) oraz Mistrzostw Świata w Danii (1978). 2-krotny srebrny medalista Pucharu Świata, 18-krotnie wybierany do Drużyny Gwiazd podczas imprez wysokiej rangi. 221-krotny reprezentant kraju (1973-1987), zdobywca 1170 bramek, 8-krotny mistrz Polski, 5-krotnie najlepszy strzelec ligi polskiej oraz jako pierwszy gracz w historii 3-krotnie ligi RFN.

 

Trener Śląska Wrocław (1996-1999), z którym wywalczył tytuł mistrza (1997) oraz wicemistrza (1998). 3-krotnie odznaczany Brązowym Krzyżem „Za wybitne osiągnięcia sportowe” oraz Diamentową Odznaką ZPRP. Zmarł 28 maja 2004 r. we Wrocławiu.

 

Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, a współfinansowana była ona ze środków otrzymanych z Gminy Miejskiej Dzierżoniów oraz ze Związku Piłki Ręczne j w Polsce.

Szczegółowe wyniki na stronie www.hotelosir.pl

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA DRUŻYNOWA

 

 

1.      MOTOR  Zaporozhye

Ukraina

2.      ZTR  Zaporozhye

Białoruś

3.      SKA  Mińsk

Białoruś

4.      ZARYA KASPIYA  Astrakhan

Rosja

5.      ZAGŁĘBIE  Lubin

Polska

6.      MMTS Kwidzyn

Polska

7.      WYBRZEŻE  Gdańsk

Polska

8.      GAZ SYSTEM POGOŃ  Szczecin

Polska

9.      HC  Gomel

Białoruś

10.    MESHKOV  Brest

Białoruś

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama