Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

JURASZEK Z NOWYM REKORDEM I W NOWYM KLUBIE

Rekord życiowy na dystansie 100 metrów stylem dowolnym naszego pływaka Pawła Juraszka to dobry prognostyk przed rozpoczętymi dzisiaj Mistrzostwami Europy w Kazaniu. Dzierżoniowski olimpijczyk zdecydował się także na zmianę barw klubowych.
JURASZEK Z NOWYM REKORDEM I W NOWYM KLUBIE

Pierwsze zawody pływackie w sezonie 2021/22, czyli Grand Prix w Łodzi były dla Pawła Juraszka dobrym przetarciem szlaku przed Mistrzostwami Europy. Pozytywnie zaskoczył swoją dyspozycją nie tylko kibiców, ale i samego siebie. Udało mu się poprawić rekord życiowy na 100 m stylem dowolnym o 0,22 s. Juraszek ukończył zawody z czasami 21:15 na 50m stylem dowolnym oraz 47.40 na 100m stylem dowolnym.

Na zawodach w Łodzi wystartował już w czepku i pod barwami AZS AWF Katowice.
Po ponad 20 latach współpracy z Andrzejem Wojtalem, reprezentując MKS 9 Dzierżoniów, Juraszek postanowił zmienić klub i trenera. Od października stał się oficjalnie zawodnikiem AZS AWF Katowice, a jego trenerem został Robert Wilk.  

Bardzo dziękuje trenerowi Andrzejowi, za lata współpracy, wszystkie nasze wzloty i upadki. Klub MKS 9 Dzierżoniów na zawsze pozostanie w moim sercu, ale czas na zmiany – mówi Paweł Juraszek.

Dziś rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Kazaniu. Niezmiennie trzymamy kciuki za zawodnika z Dzierżoniowa i życzymy powodzenia.

--


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama