Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

SAMORZĄDOWCY PODPISALI POROZUMIENIE W SPRAWIE BUDOWY NOWYCH MIESZKAŃ

Dziś, w Centrum Aktywności Lokalnej w Kłodzku, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusz Urban oraz przedstawiciele 17 samorządów podpisali akt notarialny spółki SIM Sudety.
SAMORZĄDOWCY PODPISALI POROZUMIENIE W SPRAWIE BUDOWY NOWYCH MIESZKAŃ

Samorządowcy, podpisując umowę na drugą spółkę SIM w województwie dolnośląskim rozpoczęli tym samym proces umożliwiający budowę kolejnych lokali mieszkalnych, dostępnych w ramach programu Program Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych - będą one dostępne m.in. dla rodzin, których nie stać na wzięcie zwykłego, komercyjnego kredytu mieszkaniowego.

W ramach działania Spółka SIM Sudety planuje - w pierwszym etapie - wybudować 35 mieszkań w Lądku-Zdroju (gmina), 41 mieszkań w Kłodzku (miasto+gmina), 60 w Bystrzycy Kłodzkiej (gmina), 30 w Międzylesiu (gmina), 101 w Nowej Rudzie (miasto+gmina), 20 w Polanicy Zdrój (gmina), 60 w Kudowie Zdrój (gmina), 31 w Stroniu Śląskim (gmina), 41 w Głuszycy (gmina), 100 w Ząbkowicach Śląskich (gmina), 36 w Złotym Stoku (gmina), 15 w Ziębicach (gmina), 50 w Mieroszowie (gmina), 50 w Jaworzynie Śląskiej (gmina) oraz 100 w Żarowie (gmina).

Powyższe samorządy przystępujące do SIM - zgodnie z informacją Krajowego Zasobu Nieruchomosci - skorzystały dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Środki z niego posłużą sfinansowaniu części wydatków niezbędnych do rozpoczęcia inwestycji mieszkaniowej. Tym samym każda z gmin otrzymała wsparcie (na założenie/przystąpienie do spółki SIM) kwotę 3 milionów złotych. Kapitał zakładowy SIM Sudety wynosi 51 milionów złotych.

fot. www.facebook.com/Krajowy Zasób Nieruchomości

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama