Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

PARADA Z PIŁSUDSKIM, PIKNIK I BIEG NA 11 LISTOPADA

Narodowe Święto Niepodległości zapowiada się w Dzierżoniowie bardzo uroczyście. W planach jest Parada Niepodległości na czele z Marszałkiem Piłsudskim i oprawą kawaleryjską, piknik z koncertem orkiestry dętej i pokazem tańca, grochówka z wojskowego kotła, pokazy konne i Bieg Niepodległości.
PARADA Z PIŁSUDSKIM, PIKNIK I BIEG NA 11 LISTOPADA

Uroczystości rozpoczną się tradycyjnie od mszy o godz. 9.00 w kościele pw. św. Jerzego. Po liturgii wszyscy uczestnicy zbiorą się pod ratuszem (od strony głównego wejścia), skąd Parada Niepodległości - na czele z Marszałkiem Piłsudskim - ruszy w stronę Pomnika Pamięci Losów Ojczyzny. Z rynku, ulicami Bohaterów Getta, Piłsudskiego i Daszyńskiego przemaszeruje orkiestra dęta, mażoretki, sekcja kawalerii (konno), powóz z Marszałkiem, rowerowy patrol w barwach Korpusu Ochrony Pogranicza, piechota w barwach 58. Pułku, poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Dzierżoniowa i turyści.

Po oficjalnych uroczystościach przed pomnikiem burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski wraz z Marszałkiem Piłsudskim zaproszą wszystkich na piknik niepodległościowy. Odbędzie się on na płycie targowiska miejskiego. W programie tej części obchodów Narodowego Święta Niepodległości jest poczęstunek wojskową grochówką, pokazy konne, prezentacja umundurowania oraz sprzętu posiadanego przez rekonstruktorów, przejażdżki konne dla dzieci, przejażdżki bryczką z Marszałkiem dla dorosłych i rodzin, a także koncert patriotyczny w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej oraz pokaz mażoretek. O godz. 13.00 wystartuje 10. Dzierżoniowski Bieg Niepodległości, którego meta także usytuowana będzie na placu targowym.

W ramach świętowania zapraszamy również 13 listopada na Kryterium Uliczne dla Niepodległej o puchar burmistrza Dzierżoniowa. Start o godz. 17.00 na Moście Niepodległości w Dzierżoniowie.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: A dla czego musi? Dlaczego nie zabrała się za to sama? Dlaczego ZGPD-7 nie zbudował wcześniej zakładu zagospodarowania odpadów? Albo: nie umie, nie chce, albo nie miał pieniędzy? Czemu teraz miałby to robić? Dasz ogrodnikowi do naprawy komputer?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:44Źródło komentarza: Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej inwestycji „Budowy instalacji do energetycznego spalania RDF na terenie Ekologicznego Centrum Odzysku w Bielawie”Autor komentarza: życzliwyTreść komentarza: Nie róbcie tej sortowni, bo przegracie wyboryData dodania komentarza: 11.08.2022, 15:53Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: ...Treść komentarza: Kiedy spotkanie w sprawie bezpieczeństwa mieszkańców?Data dodania komentarza: 11.08.2022, 10:12Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: SzlaufieTreść komentarza: Może powtórzysz to nie anonimowo cwaniaku za 5gr?Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:08Źródło komentarza: Śmierć mężczyzny w Bielawie
Reklama