Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

RODZINA I ŚWIAT W DZIECIĘCEJ WIZJI - SCHULZ REINTERPRETACJE

"Rodzina i świat w dziecięcej wizji - Schulz reinterpretacje" to projekt-spektakl teatralny na najwyższym artystycznym poziomie, z udziałem profesjonalistów ze świata kultury i sztuki. To przeniesienie prozy Brunona Schulza, jej ujęcia świata, rodziny do współczesności.
RODZINA I ŚWIAT W DZIECIĘCEJ WIZJI - SCHULZ REINTERPRETACJE

Odniesienie się do zagadnień dotyczących trudności postrzegania świata, rzeczywistości, która nie jest wolna od problemów, nie jest beztroska, ale potrafi być, dzięki artystom i sztuce, baśniowo piękna i budująca. Aktorami w spektaklu o charakterze integracyjnym są zarówno studenci szkoły teatralnej, ale także aktorzy amatorzy oraz seniorzy ze środowisk wiejskich, jak i osoby z niepełnosprawnością. Proza Brunona Schulza stanowiąca dziedzictwo narodowe, klasykę polskiej literatury, stanie się płaszczyzną integrującą świat sztuki z mieszkańcami społeczności lokalnych, wiejskich, zagrożonych wykluczeniem.


Reżyseria: Ewelina Ciszewska
Muzyka: Beata, Dariusz Wołczyk, Emilia Danilecka, Joanna Trzaska
Sztuki wizualne, reżyseria światła: Robert Baliński
Operator światła, akustyka: Sławomir Tomaszuk


Spektakle:

  • 16 września godz. 13.00 - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piławie Górnej, ul. Szkolna 6

  • 18 września godz.11.00 - Ośrodek Kultury i Sportu "Wyspa Koni" Ostroszowice, ul. Polna 15

  • 18 września godz. 19.00 - Miejski Ośrodek Kultury w Piławie Górnej, ul. Piastowska 40

  • 19 września godz.16.00 - Synagoga Rutika w Dzierżoniowie, ul. Krasickiego 28

    WSTĘP WOLNY

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.


Organizator:
Fundacja Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji „Otwórz Drzwi” z Wrocławia

Partnerzy:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piławie Górnej

Teatr Sztuk

Miejski Ośrodek Kultury i Biblioteka w Piławie Górnej

Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu

Patronat:
Fundacja Beiteinu Chaj przy Synagodze Rutika w DzierżoniowieOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Gdzie Ci "mężczyźni" ? nie podjęli rękawicy ? bali się rozmowy face to face, zza komputerów to odważni , a na ulicy blady strach . "Mazurkiewicz" największy kozak :))Data dodania komentarza: 19.08.2022, 15:13Źródło komentarza: Lądek-Zdrój: Grupa organizująca referendum, nie przyszła na spotkanie z burmistrzemAutor komentarza: DriverTreść komentarza: Dalej niech jezdza grubo ponad sto, wyprzedzają na trzeciego... Napewno bedzie mniej wypadków.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:20Źródło komentarza: Zderzenie czterech aut na "ósemce"Autor komentarza: Mam już dość Ukrainy w PolsceTreść komentarza: Można się fajnie bawić za cudze ? Pomagajcie dalej .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:39Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mbrallyTreść komentarza: Kamionki to myślą że Rajd Elmot, mają Focusa to myślą że mają WRC, są pijani i z Ukrainy to myślą że tu tak można. Oj nie Da!Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:30Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: tak to jest jak można jeździć na dowód osobisty, bez znajomości przepisów......Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:43Źródło komentarza: Wypadek z udziałem skuteraAutor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w Bielawie
Reklama