Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

RECITAL FORTEPIANOWY W SYNAGODZE

W ramach 4. Festiwalu u Rutiki zapraszamy na koncert „Classico doppio” w wykonaniu Anny Lipiak i Grzegorza Niemczuka. Będzie go można wysłuchać w dzierżoniowskiej synagodze 4 września o godz. 19.00.
RECITAL FORTEPIANOWY W SYNAGODZE

Grzegorz Niemczuk wystąpił do tej pory z ponad 400 recitalami i koncertami, odwiedzając 34 kraje na 6 kontynentach. Często prowadzi swoje własne koncerty, wprowadzając słuchaczy w tajniki wykonywanej muzyki i przybliżając ciekawe fakty z biografii kompozytorów. Posiada bardzo rozbudowany repertuar obejmujący ponad 300 utworów solowych i 28 koncertów na fortepian z orkiestrą od epoki baroku po muzykę XX i XXI wieku.

W kwietniu 2020 roku pianista rozpoczął bezprecedensowy i unikatowy w skali światowej projekt nagrań filmów-wykładów o wszystkich utworach Fryderyka Chopina, przeznaczonych przede wszystkim dla melomanów, chcących głębiej zrozumieć arcydzieła najwybitniejszego polskiego kompozytora. Do końca grudnia 2021 roku powstanie 315 odcinków w dwóch wersjach językowych (po polsku i angielsku) publikowanych na YouTube oraz na oficjalnej stronie pianisty na Facebooku. Na rok 2022 planowane jest nagranie studyjne wszystkich utworów Fryderyka Chopina.

Przypomnijmy koncert Grzegorza Niemczuka, który odbył się w 2019 roku.


Anna Lipiak jest uważana za jedną z najzdolniejszych pianistek młodego pokolenia. Artystka doskonale czuje się w pełnej ekspresji muzyce romantycznej. Talent odkryty już w wieku 5 lat umożliwił jej pobieranie lekcji gry na fortepianie, a prężnie rozwijająca się kariera pozwoliła wykonać już ponad 140 recitali w 15 krajach na 2 kontynentach świata. Posiada w stałym repertuarze koncertowym ponad 100 utworów. Jest również laureatką aż 20 międzynarodowych konkursów pianistycznych.

W roku 2021 r. podjęła się realizacji projektu „Dziedzictwo muzyki polskiej”, finansowanego przez stypendium MKiDN. W 2020 roku stworzyła cykl 10 prelekcji o muzyce klasycznej wraz z koncertami online w ramach programu MKiDN, „Kultura w sieci”. W tym samym okresie wykonała również cykl recitali online „Perły muzyki polskiej”.

Bilety na koncert muzyków w Dzierżoniowie kosztują 25 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu. Można je nabyć w kasie biletowej DOK w godz. 10.00-15.00 lub na stronie www.dok.pl.

Program koncertu „Perły muzyki polskiej”

 • Maurycy Moszkowski - Polonez op. 55 nr 3 (wyk. Anna Lipiak, Grzegorz Niemczuk)
 • Michał Kleofas Ogiński - Polonez „Pożegnanie Ojczyzny” (wyk. Anna Lipiak)
 • Fryderyk Chopin - Polonez A-dur op. 40 nr 1 (wyk. Grzegorz Niemczuk)
 • Maria Szymanowska - Nokturn B-dur (wyk. Anna Lipiak)
 • Karol Szymanowski - Preludium d-moll op. 1 nr 2 (wyk. Anna Lipiak)
 • Fryderyk Chopin - 3 Nokturny op. 9 (nr 1 Es-dur, nr 2 b-moll, nr 3 H-dur) (wyk. Grzegorz Niemczuk)
 • Ignacy Jan Paderewski - Menuet G-dur op. 14 nr 1 (wyk. Anna Lipiak)
 • Krakowiak Fantastyczny op. 14 nr 6 (wyk. Anna Lipiak)
 • Stanisław Moniuszko - Prząśniczka (opr. Melcer-Szczawiński)  (wyk. Anna Lipiak)
 • Fryderyk Chopin - Walc Des-dur op. 64 nr 1 “minutowy” (wyk. Grzegorz Niemczuk); Walc cis-moll op. 64 nr 2 (wyk. Grzegorz Niemczuk); Walc As-dur op. 42 (wyk. Grzegorz Niemczuk); Walc Es-dur op. 18 (wyk. Grzegorz Niemczuk); Maurycy Moszkowski - Walc E-dur op. 34 nr 1 (wyk. Anna Lipiak)
 • Kaprys hiszpański a-moll op. 37 (wyk. Anna Lipiak)

Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama