Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

RUSZA REWITALIZACJA LINII KOLEJOWEJ Z KOBIERZYC DO PIŁAWY GÓRNEJ

Rusza rewitalizacja linii kolejowej 310 Kobierzyce – Piława Górna, na odcinku Łagiewniki Dzierżoniowskie – Piława Górna. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu ogłosiła przetarg na przygotowanie terenu pod prace i wykonanie projektu wykonawczego.
RUSZA REWITALIZACJA LINII KOLEJOWEJ Z KOBIERZYC DO PIŁAWY GÓRNEJ

Otwarcie ofert planowane jest na 27 lipca, a wybrana firma będzie mieć na realizację zadania równo 100 dni. LK 310 Kobierzyce – Piława Górna powstała w latach 1888-1900. Jest to linia jednotorowa i niezelektryfikowana. 25 lat temu zawieszono tu ruch pasażerski, a ostateczne zamknięcie linii nastąpiło 26 czerwca 2001 r. Od tamtej pory infrastruktura kolejowa została niestety mocno zdewastowana, tor był wielokrotnie rozkradany i trzeba dużego nakładu pracy, by przywrócić linię do życia. Liczącą ponad 38 km trasę Województwo Dolnośląskie przejęło w 2019 r. Jej rewitalizacja pozwoli na połączenie Łagiewnik, Jordanowa Śląskiego i Niemczy ze stolicą Dolnego Śląska. Uruchomione zostaną tu przewozy pasażerskie i towarowe, dzięki czemu odciążymy z ruchu okoliczne drogi.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama