Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

ROZSMAKUJ SIĘ W POLANICY ZDROJU

Przed nami święto wszystkich tych, którzy lubią dobrze zjeść i są zafascynowani gotowaniem. 24 i 25 lipca zapraszamy na Pejzaże Qlinarne Polanicy.
ROZSMAKUJ SIĘ W POLANICY ZDROJU

Pokazy kulinarne, degustacje, występy artystyczne i sprzedaż regionalnych produktów. To i dużo więcej atrakcji czeka na gości w Parku Zdrojowym. Początek imprezy w sobotę (24 lipca) w samo południe. Po krótkiej części oficjalnej na scenie pojawi się Marko Trnavac Brass Band. Serbski zespół, który będzie muzyczną gwiazdą festiwalu, będzie nam towarzyszyć przez całą sobotę. Poza melodiami z Bałkanów poznamy także ich smaki. To wszystko za sprawą Wiecho Wróblewskiego oraz Chefa Lorka, który kuchnię tamtej części Europy zna, jak mało kto.

- Bardzo się cieszę, że wezmę udział w tym wydarzeniu. Kuchnia bałkańska jest mi bardzo bliska. Pochodzę z Rumunii i jestem ambasadorem smaków właśnie z mojej ojczyzny. Z pewnością ich część przeniosę do Polanicy-Zdroju. Co ugotuję? Niech to pozostanie tajemnicą, ale na pewno nie będziecie rozczarowani – zapewnia Laurentiu Zediu czyli Chef Lorek.

W sobotę gotować na żywo będą także szefowie polanickich restauracji: Krzysztof Mielcarek z Hotelu Bukowy Park i Grzegorz Duda z Nowego Zdroju. Wśród pysznych potraw i bałkańskich melodii w Parku Zdrojowym znaleźć będzie można również lokalne produkty, a także stoisko jednej z największych dolnośląskich atrakcji - wrocławskiego Hydropolis. Podczas inauguracyjnego dnia festiwalu porozmawiamy właśnie z ekspertami Centrum Edukacji Ekologicznej o wodzie, kranówce i sposobach na ekologię w naszym codziennym życiu.

- Festiwal rozwija się z roku na rok. Zależy nam bardzo, by goście i mieszkańcy Polanicy-Zdroju, mogli przez te dwa dni zapomnieć o kłopotach dnia codziennego, dopieścić swoje podniebienia, poznać kuchnię Bałkanów i przy okazji bawić się przy dźwiękach właśnie prosto z Serbii. Przy okazji ci, którzy odwiedzą Pejzaże Qlinarne będą mogli zobaczyć w akcji najlepszych polskich szefów kuchni i wrócić do domów zaopatrzeni w najlepsze dolnośląskie produkty - mówi dyrektor Teatru Zdrojowego Centrum Kultury i Promocji w Polanicy Justyna Kuban.

Po wieczornej regeneracji w niedzielę w samo południe ruszy drugi dzień festiwalu. Na scenie zaprezentuje się wtedy m.in. MasterChef Michał Fabiszewski, któremu ubiegłoroczne Pejzaże Qlinarne Polanicy-Zdroju tak przypadły do gustu, że postanowił odwiedzić nas i tym razem. Oprócz niego pokaz wielkich umiejętności da dobry duch festiwalu, związany z nim od lat, szef kuchni Zbigniew Koźlik. Przygotowaliśmy też coś specjalnego dla tych, których kulinarne zainteresowania sięgają nieco dalej. Głód wiedzy o dolnośląskich potrawach zaspokoi dr hab. Piotr Gryszel, porozmawiamy też m.in. z serowarami, mistrzami ceremonii parzenia kawy i herbaty. Na zakończenie festiwalu wystąpi natomiast folkowy zespół Madamme.

W załączeniu do wykorzystania plakat festiwalu, dźwięki organizatora i gości oraz zdjęcia z poprzednich edycji Pejzaży Qlinarnych Polanicy-Zdroju.

Sponsorem głównym Pejzaży Qlinarnych Polanicy-Zdroju jest PKO Bank Polski.

 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Mam już dość Ukrainy w PolsceTreść komentarza: Można się fajnie bawić za cudze ? Pomagajcie dalej .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:39Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mbrallyTreść komentarza: Kamionki to myślą że Rajd Elmot, mają Focusa to myślą że mają WRC, są pijani i z Ukrainy to myślą że tu tak można. Oj nie Da!Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:30Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: tak to jest jak można jeździć na dowód osobisty, bez znajomości przepisów......Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:43Źródło komentarza: Wypadek z udziałem skuteraAutor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: A dla czego musi? Dlaczego nie zabrała się za to sama? Dlaczego ZGPD-7 nie zbudował wcześniej zakładu zagospodarowania odpadów? Albo: nie umie, nie chce, albo nie miał pieniędzy? Czemu teraz miałby to robić? Dasz ogrodnikowi do naprawy komputer?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:44Źródło komentarza: Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej inwestycji „Budowy instalacji do energetycznego spalania RDF na terenie Ekologicznego Centrum Odzysku w Bielawie”
Reklama