Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

ROZSMAKUJ SIĘ W POLANICY ZDROJU

Przed nami święto wszystkich tych, którzy lubią dobrze zjeść i są zafascynowani gotowaniem. 24 i 25 lipca zapraszamy na Pejzaże Qlinarne Polanicy.
ROZSMAKUJ SIĘ W POLANICY ZDROJU

Pokazy kulinarne, degustacje, występy artystyczne i sprzedaż regionalnych produktów. To i dużo więcej atrakcji czeka na gości w Parku Zdrojowym. Początek imprezy w sobotę (24 lipca) w samo południe. Po krótkiej części oficjalnej na scenie pojawi się Marko Trnavac Brass Band. Serbski zespół, który będzie muzyczną gwiazdą festiwalu, będzie nam towarzyszyć przez całą sobotę. Poza melodiami z Bałkanów poznamy także ich smaki. To wszystko za sprawą Wiecho Wróblewskiego oraz Chefa Lorka, który kuchnię tamtej części Europy zna, jak mało kto.

- Bardzo się cieszę, że wezmę udział w tym wydarzeniu. Kuchnia bałkańska jest mi bardzo bliska. Pochodzę z Rumunii i jestem ambasadorem smaków właśnie z mojej ojczyzny. Z pewnością ich część przeniosę do Polanicy-Zdroju. Co ugotuję? Niech to pozostanie tajemnicą, ale na pewno nie będziecie rozczarowani – zapewnia Laurentiu Zediu czyli Chef Lorek.

W sobotę gotować na żywo będą także szefowie polanickich restauracji: Krzysztof Mielcarek z Hotelu Bukowy Park i Grzegorz Duda z Nowego Zdroju. Wśród pysznych potraw i bałkańskich melodii w Parku Zdrojowym znaleźć będzie można również lokalne produkty, a także stoisko jednej z największych dolnośląskich atrakcji - wrocławskiego Hydropolis. Podczas inauguracyjnego dnia festiwalu porozmawiamy właśnie z ekspertami Centrum Edukacji Ekologicznej o wodzie, kranówce i sposobach na ekologię w naszym codziennym życiu.

- Festiwal rozwija się z roku na rok. Zależy nam bardzo, by goście i mieszkańcy Polanicy-Zdroju, mogli przez te dwa dni zapomnieć o kłopotach dnia codziennego, dopieścić swoje podniebienia, poznać kuchnię Bałkanów i przy okazji bawić się przy dźwiękach właśnie prosto z Serbii. Przy okazji ci, którzy odwiedzą Pejzaże Qlinarne będą mogli zobaczyć w akcji najlepszych polskich szefów kuchni i wrócić do domów zaopatrzeni w najlepsze dolnośląskie produkty - mówi dyrektor Teatru Zdrojowego Centrum Kultury i Promocji w Polanicy Justyna Kuban.

Po wieczornej regeneracji w niedzielę w samo południe ruszy drugi dzień festiwalu. Na scenie zaprezentuje się wtedy m.in. MasterChef Michał Fabiszewski, któremu ubiegłoroczne Pejzaże Qlinarne Polanicy-Zdroju tak przypadły do gustu, że postanowił odwiedzić nas i tym razem. Oprócz niego pokaz wielkich umiejętności da dobry duch festiwalu, związany z nim od lat, szef kuchni Zbigniew Koźlik. Przygotowaliśmy też coś specjalnego dla tych, których kulinarne zainteresowania sięgają nieco dalej. Głód wiedzy o dolnośląskich potrawach zaspokoi dr hab. Piotr Gryszel, porozmawiamy też m.in. z serowarami, mistrzami ceremonii parzenia kawy i herbaty. Na zakończenie festiwalu wystąpi natomiast folkowy zespół Madamme.

W załączeniu do wykorzystania plakat festiwalu, dźwięki organizatora i gości oraz zdjęcia z poprzednich edycji Pejzaży Qlinarnych Polanicy-Zdroju.

Sponsorem głównym Pejzaży Qlinarnych Polanicy-Zdroju jest PKO Bank Polski.

 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: cetepeTreść komentarza: znaleś tego kogoś osobiście ze jesteś w stanie oceniać? A nie, czekaj. Typowe polaczkowanie.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 01:38Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: RozważnyTreść komentarza: I bardzo dobrze, kolejnego głupka mniej, sami się eliminują.Dac im tylko BMW🤣🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 01.07.2022, 19:49Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: JaTreść komentarza: Ale oko wymalowaneData dodania komentarza: 01.07.2022, 14:36Źródło komentarza: Wjechała w barierki koło urzęduAutor komentarza: ...Treść komentarza: A wprowadzone opłaty za plaże spowodowały że dzieci nie korzystają z niej, gdyż np. rodzice uznali że nie będą się upokarzać i wyrabiać karty bielawianina, wychodząc z założenia, że dzieci i tak jej nie będą ze sobą wozić lub jeśli już to szybką zgubią. Co robią dzieci/młodzież? Pływają przy wyspie, przy brzegu od strony kempingu, gdzie nikt ich nie pilnuje i od razu jest głęboko i niebezpiecznie. Uskuteczniają tam skoki na główkę, podtapianie, pływanie z wyspy na brzeg... a przecież nie wszyscy są wytrawnymi pływakami. Kiedyś skupiały się na strzeżonej plaży i był nad nimi nadzór. Ja rozumiem, że Pana dzieci panie burmistrzu już są dorosłe lub prawie dorosłe i że pana ten problem nie rusza, ale nas rusza i to bardzoData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:54Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: taaTreść komentarza: Miał być otwarty 1 lipcaData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:14Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!
Reklama