Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

SACRO ETNO W MINIATURZE - ETNOPOLSKA 2021 W MINIEUROLANDZIE

W Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku powstaje nowy projekt inspirowany lokalnym dziedzictwem kulturowym Ziemi Kłodzkiej.
SACRO ETNO W MINIATURZE - ETNOPOLSKA 2021 W MINIEUROLANDZIE

W jaki sposób mówić dziś o tradycji i dziedzictwie aby być zrozumianym? Jak dotrzeć szczególnie do młodego pokolenia, do lokalnej społeczności i zarażać kulturą przodków? Znamy odpowiedź na te pytania - kultura może być na wyciągnięcie ręki dla wszystkich pokoleń.

Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku oraz Parafia Nawiedzenia NMP w Bardzie we współpracy przy projekcie EtnoPolska 2021 proponują oryginalny sposób zachowania, przekazu i kontynuacji tradycji regionalnych. Trwają intensywne prace nad mobilną scenografią i aranżacją miniatury Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Bardzie.

W sierpniu i we wrześniu na terenie Minieurolandu oraz przy Parafii w Bardzie odbędzie się wystawa poświęcona temu pocysterskiemu kościołowi z przełomu XVII/XVIII . Odwiedzający zobaczą nie tylko misternie wykonaną miniaturę Bazyliki, ale również wierną kopię Madonny Tronującej, zw. Rycerską z XII wieku, która jest najstarszą romańską drewnianą rzeźbą na Dolnym Śląsku. Dodatkową atrakcją będzie kostium pątnika, którego kopia zostanie stworzona dla zachowania tradycji kulturowych związanych z kultem Maryjnym, kontynuowanym dziś przez rzesze pielgrzymów.

Miniaturę będzie można podziwiać w baśniowej oprawie, trwającego w Minieurolandzie przez całe lato Festiwalu Kwiatów. Na powierzchni ponad 20.000 metrów kwadratowych zobaczycie oszałamiającą ilość, ponad 100.000 kwiatów jednorocznych. Tworzą one nie tylko fantazyjne kompozycje roślinne, ale również przestrzenne rzeźby kwiatowe. Wizyta w kłodzkiej atrakcji to wyjątkowa propozycja na całodniową rodzinną przygodę.

Zachęcamy do śledzenia aktualności Parku Miniatur Minieuroland w mediach społecznościowych: www.facebook.pl/minieuroland

Projekt „Sacro Etno w miniaturze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

 Oceń

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Mam już dość Ukrainy w PolsceTreść komentarza: Można się fajnie bawić za cudze ? Pomagajcie dalej .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:39Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mbrallyTreść komentarza: Kamionki to myślą że Rajd Elmot, mają Focusa to myślą że mają WRC, są pijani i z Ukrainy to myślą że tu tak można. Oj nie Da!Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:30Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: tak to jest jak można jeździć na dowód osobisty, bez znajomości przepisów......Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:43Źródło komentarza: Wypadek z udziałem skuteraAutor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: A dla czego musi? Dlaczego nie zabrała się za to sama? Dlaczego ZGPD-7 nie zbudował wcześniej zakładu zagospodarowania odpadów? Albo: nie umie, nie chce, albo nie miał pieniędzy? Czemu teraz miałby to robić? Dasz ogrodnikowi do naprawy komputer?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:44Źródło komentarza: Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej inwestycji „Budowy instalacji do energetycznego spalania RDF na terenie Ekologicznego Centrum Odzysku w Bielawie”
Reklama