Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

POCIĄGIEM ZE ŚWIDNICY DO WROCŁAWIA – JUŻ ZA KILKA MIESIĘCY!

Dobra wiadomość dotycząca linii kolejowej nr 285: kończy się układanie toru między Wrocławiem, a Sobótką. Od Sobótki Zachodniej do Świdnicy po nowych torach już jeżdżą pociągi towarowe.
POCIĄGIEM ZE ŚWIDNICY DO WROCŁAWIA – JUŻ ZA KILKA MIESIĘCY!

Realizujące prace PKP Polskie Linie Kolejowe SA zapowiadają udostępnienie całej trasy dla ruchu pasażerskiego na koniec tego roku. Między Wrocławiem, a Świdnicą będzie 14 przystanków z nowymi peronami: Wrocław Wojszyce, Wrocław Partynice, Bielany Wrocławskie, Domasław, Kobierzyce, Wierzbice Wrocławskie, Pustków Żurawski, Rogów Sobócki, Sobótka, Sobótka Zachodnia, Szczepanów, Marcinowice, Pszenno, Świdnica Przedmieście.

Ważne jest, że zakres tej inwestycji uwzględnia plany budowy drugiego toru na odcinku Wrocław – Kobierzyce i reaktywacji linii nr 310 Kobierzyce – Piława Górna. Na stacji w Kobierzycach przebudowywany jest układ torów – nowa „mijanka” pozwoli tu na obsługę większej liczby połączeń.

Kolejowa trasa z Wrocławia przez Sobótkę Zachodnią do Świdnicy liczy ok. 60 km. Pociągi pasażerskie pojadą tu z prędkością do 100 km/godz.

Inwestycja, warta prawie 217 mln zł, realizowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jeba..CC cie kurw...OTreść komentarza: Tak Tak Ten zawsze co się uważał za chu.j wie kogo ale był wielkim frajeremData dodania komentarza: 08.08.2022, 17:14Źródło komentarza: Śmierć mężczyzny w BielawieAutor komentarza: TESTOSTERONTreść komentarza: Tak prawda ojczym też szczoch z pod kaprysa.Siostrs też dziwk...aData dodania komentarza: 08.08.2022, 17:12Źródło komentarza: Śmierć mężczyzny w BielawieAutor komentarza: MasakraTreść komentarza: Bartek ?Data dodania komentarza: 08.08.2022, 17:11Źródło komentarza: Śmierć mężczyzny w BielawieAutor komentarza: Całą Bielawa traktował cie jak szczuraTreść komentarza: Gajdow....ski Stara.ku.rwa.sie.powiesi frajer z więzienie i z wościData dodania komentarza: 08.08.2022, 16:08Źródło komentarza: Śmierć mężczyzny w BielawieAutor komentarza: XxxxTreść komentarza: Bielawska patologiaData dodania komentarza: 08.08.2022, 14:22Źródło komentarza: Śmierć mężczyzny w BielawieAutor komentarza: OkejTreść komentarza: Po pierwsze inwestorem musi być samorząd, a po drugie lokalizacja musi ulec zmianie. Absolutnie nie w tym miejscu. A jest naprawdę dużo możliwości. Co stoi na przeszkodzie, aby inwestorem był ZGPD-7? Po to powstał. Niech zbuduje instalacje w oddaleniu od zabudowy mieszkaniowej i po problemie.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 10:50Źródło komentarza: Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej inwestycji „Budowy instalacji do energetycznego spalania RDF na terenie Ekologicznego Centrum Odzysku w Bielawie”
Reklama