Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

POCIĄGIEM ZE ŚWIDNICY DO WROCŁAWIA – JUŻ ZA KILKA MIESIĘCY!

Dobra wiadomość dotycząca linii kolejowej nr 285: kończy się układanie toru między Wrocławiem, a Sobótką. Od Sobótki Zachodniej do Świdnicy po nowych torach już jeżdżą pociągi towarowe.
POCIĄGIEM ZE ŚWIDNICY DO WROCŁAWIA – JUŻ ZA KILKA MIESIĘCY!

Realizujące prace PKP Polskie Linie Kolejowe SA zapowiadają udostępnienie całej trasy dla ruchu pasażerskiego na koniec tego roku. Między Wrocławiem, a Świdnicą będzie 14 przystanków z nowymi peronami: Wrocław Wojszyce, Wrocław Partynice, Bielany Wrocławskie, Domasław, Kobierzyce, Wierzbice Wrocławskie, Pustków Żurawski, Rogów Sobócki, Sobótka, Sobótka Zachodnia, Szczepanów, Marcinowice, Pszenno, Świdnica Przedmieście.

Ważne jest, że zakres tej inwestycji uwzględnia plany budowy drugiego toru na odcinku Wrocław – Kobierzyce i reaktywacji linii nr 310 Kobierzyce – Piława Górna. Na stacji w Kobierzycach przebudowywany jest układ torów – nowa „mijanka” pozwoli tu na obsługę większej liczby połączeń.

Kolejowa trasa z Wrocławia przez Sobótkę Zachodnią do Świdnicy liczy ok. 60 km. Pociągi pasażerskie pojadą tu z prędkością do 100 km/godz.

Inwestycja, warta prawie 217 mln zł, realizowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: takTreść komentarza: Kłodzko - jest, Ząbkowice - jest, Dzierżoniów - nadal brak, mimo obietnic od pół roku...bez komentarza (a komentarz Sudecka i tak usunie)Data dodania komentarza: 05.10.2022, 20:05Źródło komentarza: Terenowy Punkt Paszportowy w Kłodzku oficjalnie otwartyAutor komentarza: VoytekTreść komentarza: Do autora tego artykułu z Kłodzka do Wałbrzycha jest 57 km a do Wrocławia 90 kmData dodania komentarza: 05.10.2022, 04:43Źródło komentarza: Terenowy Punkt Paszportowy w Kłodzku oficjalnie otwartyAutor komentarza: ddTreść komentarza: Dobrze...ale podzielmy to teraz na pensje dla osób tam pracujących, czyli co najmniej kilka osób i na 12 miesięcy...Czy wysokość pensji nie przekroczy tych 90.000zł? Chyba że jest to czysty zysk, po uwzględnieniu pensji...Ale ok, park powinien sie rozwijac..Data dodania komentarza: 04.10.2022, 18:49Źródło komentarza: Park Miejski w Bielawie jest coraz bardziej dochodowyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: Już teraz trzeba zadbać by była obsada.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 16:37Źródło komentarza: Rusza budowa Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w LubinieAutor komentarza: ZdenekTreść komentarza: Wieś galeria niedawna 🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 04.10.2022, 14:59Źródło komentarza: W BIELAWIE POWSTANIE GALERIA HANDLOWAAutor komentarza: nickTreść komentarza: a w Dz-owie miał być od lipca, haha, jak zwykle w tej dziurze obiecanki cacankiData dodania komentarza: 03.10.2022, 19:16Źródło komentarza: Punkt Paszportowy w Kłodzku, od 5 października można składać wnioski
Reklama