Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

POZNAJCIE NAJBARDZIEJ WPŁYWOWĄ KOBIETĘ NA DOLNYM ŚLĄSKU

Kierownik Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM we Wrocławiu, Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS), Członkini Komitetu Edukacyjnego Światowej Federacji Dentystycznej FDI, Prorektor Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, właścicielka kliniki stomatologicznej DUO-Med - prof. Marzena Dominiak została Najbardziej Wpływową Kobietą Dolnego Śląska. Zapytana o to, czym jest dla Niej ten tytuł, mówi, że to nobilitacja i powód do dumy znaleźć się wśród takich osobowości jak np. Olga Tokarczuk. A jednocześnie ogromna odpowiedzialność i wyzwanie, któremu będzie starała się jak najlepiej sprostać.
POZNAJCIE NAJBARDZIEJ WPŁYWOWĄ KOBIETĘ NA DOLNYM ŚLĄSKU


Prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak jest absolwentką Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Specjalistą II stopnia z chirurgii stomatologicznej. Od 2008 roku kieruje Katedrą Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Akademii Medycznej we Wrocławiu. W latach 2012-2016 była prezesem Oddziału Dolnośląskiego PTS. We wrześniu 2017 roku Marzena Dominiak, dołączyła do członków Komitetu Edukacyjnego Światowej Federacji Dentystycznej FDI, jednej z najważniejszych organizacji dentystycznych na świecie. – Przynależność do tej organizacji to ogromne wyróżnienie, daje możliwość bezpośredniego obcowania z wybitnymi specjalistami z różnych dziedzin stomatologii z całego świata, a jednocześnie pokazania Polski na arenie międzynarodowej – mówi pani profesor.

W grudniu 2017 roku została pierwszą kobietą Prezydentem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Pod jej kierownictwem PTS zbudowało wizerunek prężnej instytucji, integrującej różne środowiska stomatologiczne, realizującej interdyscyplinarne nowatorskie pomysły, łączącej naukę ze światem biznesu.

Prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak posiada ponad 90 certyfikatów za kursy szkoleniowe z zakresu implantologii, regeneracji tkanek i periodontologii z renomowanych ośrodków z Polski i zagranicy (Szwajcaria, Niemcy, Stany Zjednoczone, Włochy).
Jest autorką ponad 200 publikacji w krajowych i międzynarodowych periodykach naukowych, redaktorem 5 książek naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Wygłosiła ponad 150 referatów w języku polskim i angielskim. Była organizatorem, współorganizatorem i/lub moderatorem międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych, min. przewodniczącą Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

Prowadziła i prowadzi liczne kursy szkoleniowe sygnowane przez Wydział Szkolenia Podyplomowego Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego we Wrocławiu, CMKP, jak i firmy medyczne. Była kierownikiem i współwykonawcą wielu projektów badawczych, w tym 12 prowadzonych w ramach międzynarodowych projektów badawczych.
We wrześniu 2020 otrzymała nominację do objęcia funkcji Prorektora ds. Strategii Rozwoju Uczelni Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Przed nią min. praca nad budowaniem nowej strategii rozwoju, uwzględniającej współpracę naukową pomiędzy ośrodkami badawczym w kraju i zagranicą.


źródło: gazetawroclawska.pl


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: cetepeTreść komentarza: znaleś tego kogoś osobiście ze jesteś w stanie oceniać? A nie, czekaj. Typowe polaczkowanie.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 01:38Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: RozważnyTreść komentarza: I bardzo dobrze, kolejnego głupka mniej, sami się eliminują.Dac im tylko BMW🤣🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 01.07.2022, 19:49Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: JaTreść komentarza: Ale oko wymalowaneData dodania komentarza: 01.07.2022, 14:36Źródło komentarza: Wjechała w barierki koło urzęduAutor komentarza: ...Treść komentarza: A wprowadzone opłaty za plaże spowodowały że dzieci nie korzystają z niej, gdyż np. rodzice uznali że nie będą się upokarzać i wyrabiać karty bielawianina, wychodząc z założenia, że dzieci i tak jej nie będą ze sobą wozić lub jeśli już to szybką zgubią. Co robią dzieci/młodzież? Pływają przy wyspie, przy brzegu od strony kempingu, gdzie nikt ich nie pilnuje i od razu jest głęboko i niebezpiecznie. Uskuteczniają tam skoki na główkę, podtapianie, pływanie z wyspy na brzeg... a przecież nie wszyscy są wytrawnymi pływakami. Kiedyś skupiały się na strzeżonej plaży i był nad nimi nadzór. Ja rozumiem, że Pana dzieci panie burmistrzu już są dorosłe lub prawie dorosłe i że pana ten problem nie rusza, ale nas rusza i to bardzoData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:54Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: taaTreść komentarza: Miał być otwarty 1 lipcaData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:14Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!
Reklama