Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Podsumowanie roku 2020 w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu

2020 rok był niezwykle trudnym rokiem dla wszystkich, zwłaszcza dla teatru, który długo pozostawał w zamknięciu… Dla teatru obchodzącego swoje 75. urodziny bez możliwości świętowania… Pomimo tej niełatwej dla Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu sytuacji, udało mu się zrealizować:
Podsumowanie roku 2020 w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu

• 2 premiery spektakli na żywo: „Żabcia i Ropuch” w reż. Marty Kwiek (7 marca) i „Akademia pana Kleksa” w reż. Karoliny Maciejaszek (12 września),

• 1 premierę spektaklu on-line: „Przyjaciel” w reż. Seweryna Mrożkiewicza (5 lipca),

• 1 performatywne czytanie on-line: „Prawdziwy przyjaciel” w reż. Seweryna Mrożkiewicza,

• 1 słuchowisko: „Kot detektyw” w reż. Filipa Niżyńskiego (podczas IV Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! Art! w Kielcach),

• 1 koncert piosenki aktorskiej on-line: „Do przyjaciela” w reż. Filipa Niżyńskiego,

• Lato w teatrze pn. „Poza horyzont” (wspólnie z Fundacją t:) dla dzieci w wieku 8–12 lat.

 

Ponadto spektakl „Akademia pana Kleksa” znalazł się w VI Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej KLASYKA ŻYWA.

 

Stęskniony za kontaktem z widzami, Teatr wielokrotnie zaznaczał swoją obecność w sieci poprzez:

udostępnianie spektakli z bieżącego repertuaru Teatru,

• prezentację kreatywnych zabaw i ćwiczeń z aktorami,

• prezentację wywiadów z aktorami i innymi twórcami,

udostępnianie ciekawych propozycji audiobooków oraz filmów dla dzieci i młodzieży,

• streamingi spektakli na żywo,

• publikację cyklu wspomnień, czyli ciekawostek z 75-lecia swej działalności.

 

W listopadzie wraz z Fundacją Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu rozpoczął realizację projektu pn. „Wałbrzyskie przedszkolaki – Akademia przedszkolaka” w formie warsztatów teatralnych dla dzieci w wieku 2,5–6 lat, odbywających się w przedszkolach do czerwca 2021.

 

W minionym roku zostały odwołane festiwale i przeglądy, na które Teatr został zaproszony, dlatego może pochwalić się jedynie Nagrodą Rady Miejskiej Wałbrzycha dla aktora Pawła Kuźmy za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za 2019 rok.

 

W roku jubileuszowym 2020 powstała publikacja o Teatrze pt. „Wałbrzyska scena lalkowa” pod red. Marleny Jasińskiej-Denst, wydana przez Stowarzyszenie TE-ART w Wałbrzychu, dzięki dofinansowaniu Gminy Wałbrzych. W związku z sytuacją pandemiczną obchody 75-lecia Teatru zostały przesunięte na jesień 2021.

 

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu dziękuje swoim wiernym widzom za obecność, nawet w tych niesprzyjających okolicznościach, życząc lepszego 2021 roku i wielu spotkań na żywo w wałbrzyskich Lalkach.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: A dla czego musi? Dlaczego nie zabrała się za to sama? Dlaczego ZGPD-7 nie zbudował wcześniej zakładu zagospodarowania odpadów? Albo: nie umie, nie chce, albo nie miał pieniędzy? Czemu teraz miałby to robić? Dasz ogrodnikowi do naprawy komputer?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:44Źródło komentarza: Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej inwestycji „Budowy instalacji do energetycznego spalania RDF na terenie Ekologicznego Centrum Odzysku w Bielawie”Autor komentarza: życzliwyTreść komentarza: Nie róbcie tej sortowni, bo przegracie wyboryData dodania komentarza: 11.08.2022, 15:53Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: ...Treść komentarza: Kiedy spotkanie w sprawie bezpieczeństwa mieszkańców?Data dodania komentarza: 11.08.2022, 10:12Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: SzlaufieTreść komentarza: Może powtórzysz to nie anonimowo cwaniaku za 5gr?Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:08Źródło komentarza: Śmierć mężczyzny w Bielawie
Reklama