Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

MKS 9 – PODSUMOWANIE 2020 ROKU

W minionym roku Międzyszkolny Klub Sportowy „Dziewiątka” liczył 65 zawodników, w wieku 5-26 lat.
MKS 9 – PODSUMOWANIE 2020 ROKU

W związku z trwającą przez większość roku niepewną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną oraz gwałtownymi zmianami odnośnie obostrzeń, odwołanych zostało wiele zawodów, nie tylko na terenie Polski, ale też na arenie międzynarodowej. Spowodowało to też niestety sytuację, w której ze względu na ograniczoną liczbę uczestników, organizatorzy zawodów, które przyciągały do tej pory nawet do 1000 zawodników, ograniczali się do pływaków znajdujących się na wysokich miejscach w rankingu Polski.

Podopieczni trenera Andrzeja Wojtala brali udział w 12 imprezach sportowych rangi okręgowej, wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej, których organizatorzy przedsięwzięli maksymalne środki ochrony aby zachować rygor sanitarny:

  • Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – 1 medal (zdobył Paweł Juraszek, startowali także Dominik Pietrewicz i Miłosz Sztachelek);
  • Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 15 lat (startowała Wiktoria Bejster);
  • Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat (startowali Hanna Nawrot, Magdalena Ramilowska oraz Kacper Kukuła);
  • Grand Prix Polski - 4 medale (Paweł Juraszek);
  • Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego 10-11 lat, 12-13 lat oraz 14-open – 6 medali (Paweł Juraszek, Igor Wierzbicki, Kornel Pisarski, startowało łącznie 21 zawodników Klubu);
  • Memoriał Marka Petrusewicza we Wrocławiu – 2 medale (Paweł Juraszek, startowało łącznie 7 zawodników Klubu);
  • Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego, Dolnośląskie Zawody o Puchar Burmistrza miasta Lubań oraz Puchar miasta Osiecznica – 11 medali (Szymon Szaliński, Gabriela Gendziel, Kornel Pisarski, Igor Wierzbicki, startowało łącznie 26 zawodników Klubu).

 

Na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia następujących sprinterów:

Paweł Juraszek jest specjalistą w stylu dowolnym, olimpijczykiem, najszybszym pływakiem w Polsce na długim i krótkim basenie oraz posiadaczem najwyższej Międzynarodowej Klasy Mistrzowskiej MM na długim i krótkim basenie. Podczas Zimowych Mistrzostw Polski, na dystansie 50m stylem dowolnym na krótkim basenie, osiągnął czas 20,82, który go plasuje w rankingu międzynarodowej federacji pływackiej FINA na 4. miejscu na świecie, a w Europie na 3. miejscu. Uzyskany czas pozwolił mu także wypełnić minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w maju w Budapeszcie. Należy do Kadry Narodowej Polski Seniorów.

Dominik Pietrewicz, na dystansach 50m stylem grzbietowym oraz 50m stylem dowolnym zajmuje kolejno 1. i 3. miejsce na Dolnym Śląsku w swojej kategorii wiekowej 17 lat.

17-letnia Paulina Porębska, w swojej kategorii wiekowej, na Dolnym Śląsku, plasuje się na 3. miejscu na dystansie 100m stylem motylkowym oraz na 5. miejscu na dystansach 50m stylem motylkowym i grzbietowym.

Hanna Nawrot, na dystansach 50m stylem dowolnym, 50m stylem motylkowym oraz 100m stylem zmiennym, znajduje się w pierwszej dziesiątce pływaków na Dolnym Śląsku w swojej kategorii wiekowej 14 lat.

13-letni Igor Wierzbicki, w swojej kategorii wiekowej, na Dolnym Śląsku, na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym oraz 50 m stylem motylkowym, plasuje się na 1. miejscu, a w ogólnopolskim rankingu, na dystansie 50m stylem dowolnym - na 5. miejscu. Należy do Kadry Wojewódzkiej Młodzików.

Pomimo trudnej sytuacji w drugim kwartale 2020 roku, z powodu której zamknięto basen na 3 miesiące i co za tym idzie - Klub nie miał możliwości realizować treningów, zawodnicy utrzymali wysoki poziom, poprawiając podczas zawodów swoje rekordy życiowe. W związku z czym chcielibyśmy wyróżnić następujących zawodników: Szymon Szaliński, Kacper Tatarzyn, Kornel Pisarski, Julia Rybitwa, Gabriela Gendziel, Magdalena Ramilowska, Kacper Kukuła, Miłosz Sztachelek, Kacper Kędzierski, Mateusz Kut, Mateusz Pietrewicz, Zuzanna Szel, Błażej Kiejda, Aleksander Cebula, Krystian Bełtowski, Gaja Kopera, Wiktoria Bejster, Hanus Lateef, Hubert oraz Patryk Falkowski.

Działalność Klubu od wielu lat jest współfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Dzierżonioów. Jego funkcjonowanie nie byłoby możliwe bez wsparcia Rodziców, Sponsorów a także Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Roman 05.01.2021 06:18
Kiedy zobaczymy pana Pawła w ISL?

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Mam już dość Ukrainy w PolsceTreść komentarza: Można się fajnie bawić za cudze ? Pomagajcie dalej .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:39Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mbrallyTreść komentarza: Kamionki to myślą że Rajd Elmot, mają Focusa to myślą że mają WRC, są pijani i z Ukrainy to myślą że tu tak można. Oj nie Da!Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:30Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: tak to jest jak można jeździć na dowód osobisty, bez znajomości przepisów......Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:43Źródło komentarza: Wypadek z udziałem skuteraAutor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: A dla czego musi? Dlaczego nie zabrała się za to sama? Dlaczego ZGPD-7 nie zbudował wcześniej zakładu zagospodarowania odpadów? Albo: nie umie, nie chce, albo nie miał pieniędzy? Czemu teraz miałby to robić? Dasz ogrodnikowi do naprawy komputer?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:44Źródło komentarza: Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej inwestycji „Budowy instalacji do energetycznego spalania RDF na terenie Ekologicznego Centrum Odzysku w Bielawie”
Reklama