Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

CZAS NA TEATR W ŚWIDNICY

Na CZAS NA TEATR składa się co roku wiele wydarzeń o różnym charakterze – tym razem ze względu na pandemiczne ograniczenia jego tradycyjna formuła będzie musiała ulec zmianie, ale nie oznacza to, że wrzesień w Świdnicy nie minie pod hasłem teatru. Na przekór trudnym warunkom odbędą się spektakle, performans, recital i spotkanie. Teatr na nowo udowodni, że moc, jaką posiada, potęguje się jeszcze w czasach kryzysu i tym silniej potrafi łączyć ludzi.
CZAS NA TEATR W ŚWIDNICY
  • 20 września, godz. 17.00 — sala teatralna ŚOK, Rynek 43

Gość Alchemii teatralnej spotkanie z Januszem Chabiorem

Janusz Chabior to polski aktor filmowy, teatralny oraz telewizyjny. Zagrał wiele pamiętnych, charakterystycznych ról w takich filmach jak „Kołysanka” (2010), „Made in Poland” (2010), „Różyczka” (2010), „Chce się żyć” (2013), „Drogówka” (2013), „Hardkor Disko” (2014), „Wołyń” (2016), „Kamerdyner” (2018) „Underdog” (2019) oraz w serialach, m.in.: „Komisarz Alex” (od 2013), „Pod powierzchnią” (2018) czy „Ślepnąc od świateł” (2018).

Obowiązują bezpłatne wejściówki.

  • 22 września, godz. 19.00 — Kościół Pokoju, pl. Pokoju 6

„Sami obcy” — performatywne czytanie dramatu Marioli Mackiewicz przez grupę Alchemii teatralnej, w reż. Juliusza Chrząstowskiego

Dorośli alchemicy teatralni wspierani przez młodych aktorów polubili grane kilka lat temu postaci reprezentujące różne nacje i światopoglądy (Kresowian, Cyganów, Żydów, Greków, Sowietów, Łemków), toteż z przyjemnością wracają do tekstu „Samych obcych”. Ponadto reakcje widzów obecnych na przedstawieniach sprzed 5 lat upewniły grupę,  że kalejdoskop scenek, obrazków i dialogów w magiczny sposób przywołuje wspomnienia dawnego świata, za którym czasem tęsknimy. Wzbogacony o nowe postaci, zwroty akcji i zdarzenia scenariusz umożliwi nam wszystkim metaforyczną, a może i sentymentalną, podróż w czasie. Sprowokuje też odbiorców do zadania sobie niezwykle ważnych pytań o naszą tożsamość: skąd przychodzimy? kim i jacy jesteśmy? do czego dążymy?

Obowiązują bezpłatne wejściówki

  • 24 września, godz. 16.00 — Rynek, przed bocznym wejściem do ŚOK-u

Happening z udziałem uczestników warsztatów maski teatralnej i grup artystycznych z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy

„Maski inspirują wykonawców, ale też transmitują potężną energię na widownię. […] Transmitowały energię potężnych postaci. Maski wręcz były tymi postaciami. […] Starożytne maski przenosiły greckich widzów w świat mityczny; maski w średniowiecznej Japonii relokowały niewielką, arystokratyczną widownię w rzeczywistość poetycką; maski z Burkina Faso uobecniały afrykańskie duchy na wrocławskiej polanie…” — tak znany i lubiany w Świdnicy prof. Mirosław Kocur pisał o transformacyjnej mocy maski. Zauważył też przy tym, że „czas maski w teatrze europejskim minął bezpowrotnie”, jednak na CZASIE NA TEATR dzięki staraniom młodzieży ze świdnickiego MDK-u będziemy mogli być świadkami próby wskrzeszenia tej niezwykłej tradycji.

Wstęp wolny

  • 25 września, godz. 19.00 — sala teatralna ŚOK, Rynek 43

„Bardzo Śmieszne Piosenki”recital Katarzyny Żak

Aktorka wraz z zespołem muzycznym zaprasza publiczność od 15. do 99. roku życia do wspólnej zabawy przypominając czym tak naprawdę jest piosenka aktorska. I jak przy pomocy piosenki pokazać przeróżne wcielania kobiece, od zranionej kury domowej, rozpaczliwie zakochaną, kobietę uwikłaną w uzależnienie, morderczynię, po wampa z kieliszkiem chianti w ręku… Metamorfozy następują w szalonym tempie, aktorka co chwilę zmienia część kostiumów i rekwizyty….bo przecież każda kobieta jest inna. Nie daje widzowi na chwilę wytchnienia zapraszając do interakcji i wspólnego śpiewania, a ponieważ większość piosenek jest widowni znana – publiczność ma uśmiech na ustach po ostatni bis! W programie usłyszymy piosenki m.in. Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Mariana Hemara, Macieja Zembatego, Magdy Czapińskiej, Andrzeja Poniedzielskiego, czy Artura Andrusa.

bilety: 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)

  • 26 września, godz. 16.00 — sala teatralna ŚOK, Rynek 43

„Kot w butach” — spektakl Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze w reż. Bogdana Nauki

Jeden z najpopularniejszych utworów dla najmłodszych tym razem w nieco innej konwencji. Spektakl nawiązuje w warstwie plastycznej do teatru barokowego. A skoro barok, to opera. A skoro opera to śpiew. Znana historia w formie spektaklu muzycznego pokaże zabawę konwencjami teatralnymi. Na scenie zobaczymy dziesięcioro aktorów, przepiękne lalki autorstwa Diany Sikory oraz grę w żywym planie.

Bilety: 15 złOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: A dla czego musi? Dlaczego nie zabrała się za to sama? Dlaczego ZGPD-7 nie zbudował wcześniej zakładu zagospodarowania odpadów? Albo: nie umie, nie chce, albo nie miał pieniędzy? Czemu teraz miałby to robić? Dasz ogrodnikowi do naprawy komputer?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:44Źródło komentarza: Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej inwestycji „Budowy instalacji do energetycznego spalania RDF na terenie Ekologicznego Centrum Odzysku w Bielawie”Autor komentarza: życzliwyTreść komentarza: Nie róbcie tej sortowni, bo przegracie wyboryData dodania komentarza: 11.08.2022, 15:53Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: ...Treść komentarza: Kiedy spotkanie w sprawie bezpieczeństwa mieszkańców?Data dodania komentarza: 11.08.2022, 10:12Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: SzlaufieTreść komentarza: Może powtórzysz to nie anonimowo cwaniaku za 5gr?Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:08Źródło komentarza: Śmierć mężczyzny w Bielawie
Reklama