Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

W BIELAWIE POWSTAJE SKWER IM. ELENI

W I kwartale 2020 r. przeprowadzone zostało głosowanie, mające na celu wybór projektu, który zostanie zrealizowany w ramach Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 r.
W BIELAWIE POWSTAJE SKWER IM. ELENI

Mieszkańcy naszego miasta oddali najwięcej głosów na zadanie pn. Skwer im. Eleni. W jego ramach, w pobliżu budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielawie, planuje się montaż ławeczki z postacią Eleni, a na ścianie pobliskiego budynku wielorodzinnego ma powstać mural, także z wizerunkiem bielawskiej Gwiazdy. Na ten cel w budżecie Gminy przeznaczono aż 200.000 zł.

Ponadto dzięki umiejętnemu zarządzaniu projektem pn. "Rozwój systemu terenów zieleni miasta Bielawa z uwzględnieniem funkcji ekologicznych i rekreacyjnych na rzecz poprawy jakości środowiska i życia mieszkańców", który w 85 % został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, tereny zielone położone wokół ławeczki Eleni zostaną również gruntownie zmodernizowane.

Dzięki temu w zamian skromnych nasadzeń i posadowienia małej architektury ogrodowej, finansowanej w 100 % z budżetu miasta, powstanie nowoczesny skwer, którego motywem przewodnim będzie muzyka. Oprócz ławeczki i muralu Eleni jednym z jego elementów będzie m.in. muzyczny plac zabaw dla dzieci. Na ten cel, z budżetu projektu unijnego, przekazane zostanie kolejne 340.000 zł.

Uroczyste otwarcie skweru powinno nastąpić w pierwszej połowie listopada 2020 r.

Dodam, że trwają również prace projektowe, które mają doprowadzić do kompleksowej przebudowy pobliskich ulic Wolności i 3-go Maja. Dzięki temu estetyka przestrzeni publicznej w tym kwartale miasta ulegnie znacznej poprawie.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: CRGTreść komentarza: Trenerze , pamiętamy i bardzo tęsknimy..Data dodania komentarza: 30.11.2025, 22:18Źródło komentarza: MKS 9: Pływacy na zawodach w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawaTreść komentarza: 1)"Rondo Tkaczy" - ku pamięci zastrzelonym tkaczom w tzw,, buncie tkaczy,,. ,2), Rondo Włókniarzy,, To są propozycje. 👍Data dodania komentarza: 28.11.2025, 20:07Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: Stanisław MyhalTreść komentarza: Zapomniano,że była nazwa BZPB im.II Armii WP a dopiero później nazwę zmieniono na "Bielawa"Data dodania komentarza: 28.11.2025, 18:35Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: eraTreść komentarza: zapraszamy do innych jeszcze stojacych dzieki Opatrznosci zamieszkalych budynkow na terenie Gminy BielawaData dodania komentarza: 25.11.2025, 09:05Źródło komentarza: Bielawa: Termomodernizacja gminnego budynku wielorodzinnego, zlokalizowanego przy ul. Strażackiej 4 A, dobiegła końcaAutor komentarza: WieslawTreść komentarza: Jest gorzej i taka jest prawda !!!Data dodania komentarza: 15.11.2025, 08:11Źródło komentarza: DOW NFZ: dot finansowania opieki zdrowotnej, w tym szpitala w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawianinTreść komentarza: Gratulacje dla bielawskiego super maratończyka Pana Andrzeja Węclewskiego,który niezmordowanie startuje z sukcesami (prawie we wszystkich polskich maratonach i półmaratonach w kraju).Ten Pan ,pomimo swoich 70 lat wygrał swoją kategorię wiekową,z kolejnym sukcesem kończąc sezon biegowy.Data dodania komentarza: 12.11.2025, 17:38Źródło komentarza: Za nami 10. RST Półmaraton Świdnicki
Reklama