Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://gawrycki.pl

POWRÓT UCZNIÓW DO SZKÓŁ. ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

1 września dzieci wracają do nauki w swoich klasach. Podstawowym modelem kształcenia ma być nauka stacjonarna w szkołach. Jak będzie wyglądała edukacja? Jakie procedury bezpieczeństwa będą obowiązywały?
POWRÓT UCZNIÓW DO SZKÓŁ. ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Najważniejszą zasadą jest ta, że do szkoły mogą uczęszczać tyko zdrowi uczniowie – bez żadnych objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. Dzieci nie mogą uczestniczyć w zajęciach szkolnych, gdy oni lub domownicy przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

Uczniowie z młodszych klas mogą być przyprowadzani wyłącznie przez zdrowych rodziców lub opiekunów - nie mogą oni jednak przemieszczać się po terenie szkoły, mogą przebywać tylko w wyznaczonym przedsionku lub szatni, w maseczkach, z zachowaniem dystansu. Z jednym uczniem może przyjść tylko jeden opiekun. Dyrektorzy poinformują rodziców uczniów o tym, z którego wejścia do szkoły mają korzystać ich dzieci (w każdej szkole będą minimum dwa wejścia). Przekraczając teren szkoły jesteśmy zobowiązani do dezynfekcji rąk. Uczniom może być też zmierzona temperatura.

Dzieci z danego oddziału szkolnego będą przebywały tylko w jednej klasie, by ograniczyć kontakty z innymi uczniami. To nauczyciele będą przychodzili do klas na lekcje. Dlatego uczniowie nie będą musieli nosić maseczek ani przyłbic podczas lekcji. Z klas zostały usunięte przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować. Uczniowie mogą korzystać wyłącznie z własnych książek i przyborów szkolnych.

Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć, będą po ich zakończeniu dokładnie czyszczone lub dezynfekowane. Na bieżąco będą dezynfekowane także ciągi komunikacyjne, powierzchnie dotykowe – poręcze, klamki, blaty w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, czy włączniki oraz toalety. Sale lekcyjne będą wietrzone co najmniej raz na godzinę - w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.

Pauzy w lekcjach będą organizować nauczyciele dla swoich klas, adekwatnie do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 minut. Uczniowie będą spędzali przerwy pod nadzorem nauczyciela. Jesli pogoda na to pozwoli, będą mogli korzystać z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły, przy zachowaniu zmianowości grup i dystansu pomiędzy nimi.

Wszyscy pracownicy szkoły, przemieszczając się na terenie placówki, mają obowiązek używać indywidualnych środków ochrony osobistej – osłony na usta i nos.

Jeśli pojawi się sytuacja zagrożenia, możliwy będzie również mieszany model nauki. Dyrektor szkoły, po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i na podstawie pozytywnej opinii sanepidu, będzie mógł zdecydować, że część uczniów będzie uczęszczać do szkoły w tradycyjnej formie, a część uczyć się na odległość. Przy większym zagrożeniu epidemiologicznym będzie można zastosować model kształcenia zdalnego.

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: TadeuszTreść komentarza: I cóż w tym drastycznego? Kto prowadzi jakkolwiek hodowle to ma to na co dzień .Mi w zeszłym roku w zeszłym w ciągu 5ciu minut lis zamordował 15 kur a kuna wydusiła 150 gołębi pocztowych.Data dodania komentarza: 11.02.2026, 15:09Źródło komentarza: Atak wilków na stado owiec w WilkanowieAutor komentarza: anoTreść komentarza: Panie Marszałku ; Karkonosze to Sudety.Data dodania komentarza: 9.02.2026, 17:56Źródło komentarza: Dolnośląska Zima 2026 zawitała do Czarnej GóryAutor komentarza: KrystekTreść komentarza: A co dalej z ul Nowobielawska i poboczem inaczej mówiąc z chodnikami dla pieszychData dodania komentarza: 5.02.2026, 13:03Źródło komentarza: Ponad 420.000 zł dotacji dla Gminy Bielawa na opracowanie projektu technicznego budowy III etapu obwodnicy miejskiejAutor komentarza: LokatorTreść komentarza: Na klatkach pali sie w dzień swiatlo na os rozanym blok nr5, czy tylko sie prezesi dogadali między sobą. Juz dwa razy zglaszalem , raz tauron byl i teraz pali się jeszcze dluzej w dzień. To tak specjalnie?Data dodania komentarza: 2.02.2026, 09:42Źródło komentarza: Spółdzielnia Mieszkaniowa w Dzierżoniowie: 567 nowych mieszkań w 18 lat!Autor komentarza: EmerytTreść komentarza: Brawo Adam za super materiał, czekam na następne filmy TS ,pan Jan ma nie samo witą wiedze historycznąData dodania komentarza: 1.02.2026, 20:11Źródło komentarza: Bielawa - zapomniana historia - Pałac BielawaAutor komentarza: OgienTreść komentarza: Szkoda dzieciaka oby wyszedł szybko z tegoData dodania komentarza: 24.01.2026, 19:46Źródło komentarza: Sekundy decydowały o życiu. Odwaga policjantki uratowała 15-latka
Reklama