Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

13 OSÓB Z ZARZUTAMI PROMOWANIA NAZIZMU W TYM MIESZKAŃCY Z BIELAWY I DZIERŻONIOWA

Jak czytamy na stronie oko.press po ponad dwuletnim śledztwie ABW kilkunastu mężczyzn dostało zarzuty propagowania faszyzmu. Są wśród nich członkowie zespołów „Obłęd” i „Odwet”. Zdaniem prokuratury mieli tworzyć polski oddział nazistowskiego zrzeszenia Krew i Honor, „Blut und Ehre”.
13 OSÓB Z ZARZUTAMI PROMOWANIA NAZIZMU W TYM MIESZKAŃCY Z BIELAWY I DZIERŻONIOWA

Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu śledztwo to efekt akcji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i policji z 21 kwietnia 2018 r. Tego dnia w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku miał się odbyć międzynarodowy koncert z okazji urodzin Adolfa Hitlera. Służbom udało się do niego nie dopuścić.

Jak ustalili dziennikarze prym wiedzie wśród nich grupa dolnośląska, nazywana Club 28, której przewodzą znajdujący się wśród kilkunastu właśnie oskarżonych przez prokuraturę Krzysztof S. ps „Słowik” z Bielawy i Piotr G. ps „Dziki” z Dzierżoniowa.

To rasistowska, antysemicka i hitlerowska organizacja, której zbrojnym ramieniem jest grupa terrorystyczna Combat 18. Cyfry w jej nazwie z kolei nawiązują do pierwszej i ósmej litery alfabetu A i H i oznaczają inicjały Adolfa Hitlera.

Jak czytamy w artykule Oddziałem dolnośląskim kierują właściciel sklepu z odżywkami Hard Muscle w Bielawie Krzysztof S. ps „Słowik” i Piotr G. ps „Dziki”.

W latach 2016-18 „Dziki” i „Słowik” mieli zorganizować co najmniej siedem podobnych imprez, na których hajlowano, wznoszono okrzyki ku czci Hitlera i Rudolfa Hessa.

Kolejny koncert miał się odbyć z okazji urodzin Adolfa Hitlera w kwietniu 2018 r. w Dzierżoniowie. Przerwała go jednak interwencja ABW. Wzięło w niej udział 300 policjantów i agentów ABW i dwa helikoptery.

Funkcjonariusze wkroczyli do klubu gdzie na koncert czekało 200 nazistów z Polski i krajów sąsiednich oraz do kilku mieszkań na terenie Dzierżoniowa, Bielawy, Świdnicy i Strzegomia. Aresztowano „Słowika” i „Dzikiego”. Postawiono im pięć zarzutów.

„Wszystkie zarzuty dotyczą organizowania i uczestnictwa w koncertach zespołów neonazistowskich, w trakcie których podejrzani mieli publicznie propagować faszystowski ustrój państwa oraz nawoływać do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych i wyznaniowych” – tłumaczył Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Za zarzucane im przestępstwo grozi do dwóch lat więzienia.

Całość artykułu znajdą Państwo pod linkiem: https://oko.press/13-osob-z-zarzutami-promowania-nazizmu-w-tym-b-prezes-radia-gdansk-z-nadania-pis/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR02g6VV0K0fqtKhMo4IkXhCWKaX8KNMLgIL_JTKod4yOAjC1BDKcRpNJ-g#Echobox=1598249592


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Mam już dość Ukrainy w PolsceTreść komentarza: Można się fajnie bawić za cudze ? Pomagajcie dalej .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:39Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mbrallyTreść komentarza: Kamionki to myślą że Rajd Elmot, mają Focusa to myślą że mają WRC, są pijani i z Ukrainy to myślą że tu tak można. Oj nie Da!Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:30Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: tak to jest jak można jeździć na dowód osobisty, bez znajomości przepisów......Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:43Źródło komentarza: Wypadek z udziałem skuteraAutor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: A dla czego musi? Dlaczego nie zabrała się za to sama? Dlaczego ZGPD-7 nie zbudował wcześniej zakładu zagospodarowania odpadów? Albo: nie umie, nie chce, albo nie miał pieniędzy? Czemu teraz miałby to robić? Dasz ogrodnikowi do naprawy komputer?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:44Źródło komentarza: Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej inwestycji „Budowy instalacji do energetycznego spalania RDF na terenie Ekologicznego Centrum Odzysku w Bielawie”
Reklama