Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

WAKACJE I PO WAKACJACH W TEATRZE LALEK W WAŁBRZYCHU

Lato 2020 minęło wyjątkowo pracowicie dla Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Wypoczynku było bardzo niewiele, ale “coś za coś”! Na przestrzeni lipca i sierpnia lalkowa scena zrealizowała trzy duże projekty.
WAKACJE I PO WAKACJACH W TEATRZE LALEK W WAŁBRZYCHU

WARSZTATY

 

Lato w Teatrze, to pierwsza z wakacyjnych inicjatyw. Podczas tych bezpłatnych, dwutygodniowych warsztatów dla dzieci grupa pedagogów i artystów prowadziła zajęcia z różnych dziedzin sztuki: teatru, muzyki i dźwięku, plastyki, ruchu, literatury, multimediów i sensoryki. - Nasi uczestnicy poszukiwali inspiracji POZA HORYZONTEM, bo taką też nazwę nosiła tegoroczna edycja Lata w Teatrze - mówi Karolina Sobolewska, jedna z koordynatorek i prowadzących zajęcia. - W efekcie chcieliśmy stworzyć obraz niezwykłego dziecięcego świata, który miał być wizją wymarzonej przyszłości. Codziennie zbieraliśmy rozmaite historie, emocje, artefakty aby ułożyć niezwykłą opowieść w formie performatywnej wystawy - dodaje. W projekcie, którego współorganizatorem była wrocławska Fundacja T:, wzięło udział 25 dzieci w wieku 8 - 12 lat.

 

SPEKTAKL

 

“Przyjaciel” w reżyserii Seweryna Mrożkiewicza, to spektakl on-lnie, którego premiera odbyła się 5 lipca. Przedstawienie powstało na motywach tekstu Oscara Wilde`a pod tym samym tytułem. To wzruszająca i trudna historia, opowiadająca o losach przyjaźni biednego ogrodnika i zamożnego młynarza. Przedstawiona relacja jest bardzo “nierówna”, bowiem jeden z bohaterów poświęca się dla dobra drugiego w dodatku bez wzajemności. - Wybór tego tekstu nie był przypadkowy. Mimo, że liczy ponad 100 lat, to uznaliśmy, że nadal jest bardzo aktualny. Bo czym jest przyjaźń, relacje z drugim człowiekiem? Czy istnieją, czy stać nas na prawdę, lojalność i bezinteresowność? - Zwraca uwagę Karolina Sobolewska z TLiA.

Spektakl “Przyjaciel” w całości dostępny jest nadal w sieci i można go oglądać na platformach YouTube i FB Teatru. Szczególnie zachęcamy dzieci w wieku 5 - 8 lat.

 

SŁUCHOWISKO

 

Pierwszy tydzień sierpnia w wałbrzyskim Teatrze Lalek tętnił dźwiękami. “Kot detektyw” autorstwa Piotra Rowickiego, to bajka dla dzieci w wieku 5+, którą na słuchowiskowy warsztat wziął aktor i reżyser - Filip Niżyński. Realizacja powstała specjalnie na zamówienie Teatru Lalki i Aktora “Kubuś” w Kielcach, a jego premiera odbędzie się 23 sierpnia podczas IV WAKACYJNEGO FESTIWALU SZTUKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY HURRA! ART! w Kielcach. “Kota detektywa” będzie można posłuchać on-line na stronie internetowej Festiwalu: www.hurrart.pl.

 

  1. projektów, które dobiegły już końca w Teatrze przy Brzechwy wciąż trwają próby do “Akademii pana Kleksa” Jana Brzechwy w reżyserii Karoliny Maciejaszek. Premiera - z udziałem publiczności na żywo! - zaplanowana jest na 12 września 2020.

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Mam już dość Ukrainy w PolsceTreść komentarza: Można się fajnie bawić za cudze ? Pomagajcie dalej .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:39Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mbrallyTreść komentarza: Kamionki to myślą że Rajd Elmot, mają Focusa to myślą że mają WRC, są pijani i z Ukrainy to myślą że tu tak można. Oj nie Da!Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:30Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: tak to jest jak można jeździć na dowód osobisty, bez znajomości przepisów......Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:43Źródło komentarza: Wypadek z udziałem skuteraAutor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: A dla czego musi? Dlaczego nie zabrała się za to sama? Dlaczego ZGPD-7 nie zbudował wcześniej zakładu zagospodarowania odpadów? Albo: nie umie, nie chce, albo nie miał pieniędzy? Czemu teraz miałby to robić? Dasz ogrodnikowi do naprawy komputer?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:44Źródło komentarza: Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej inwestycji „Budowy instalacji do energetycznego spalania RDF na terenie Ekologicznego Centrum Odzysku w Bielawie”
Reklama